Акція студентів і викладачів ТДМУ «Скринька хоробрості» подарувала радість і надію онкохворим дітям

Поділитися

DSC_3118Акція «Скринька хоробрості», яка стартувала в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 1 грудня в рамках проекту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям», завершилася у день Святого Миколая яскравим і неймовірно емоційним акордом. Від ранку маленькі пацієнти гематологічного відділення Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні виглядали у вікна, очікуючи на прихід студентів і викладачів ТДМУ. Упродовж останніх двох тижнів майбутні медики стали справжніми помічниками Миколая, купуючи, збираючи і формуючи подарунки. Нагадаємо, що ініціатива організації такого заходу належить асистенту кафедри ортопедичної стоматології Тетяні Дзецюх.
Її щирий заклик допомогти онкохворим дітям підтримали молодь і викладачі. Кожен намагався подарувати максимально корисний подарунок, який допоміг би маленьким пацієнтам якнайшвидше одужати, легше перенести больові відчуття після хіміотерапії. У всіх корпусах і гуртожитках ТДМУ були розташовані «Скриньки хоробрості», в які кожен бажаючий міг покласти розмальовку, пазли, книжку, пластмасові іграшки і т.д. Виключенням були лише м’які іграшки, які протипоказані для використання таким дітям, адже вони накопичують пил, а відповідної бактерії.
Надзвичайно активно відгукнулися іноземні студенти, які організовано і ретельно вибирали подарунки для малечі. Це ще раз довело, що нема чужої біди, що спільними зусиллями можна досягти набагато більше. Окрім того, це один з перших потужних проектів, в рамках якого українські студенти здружилися з іноземними. «Ми більше дізналися один про одного, почали розуміти специфіку різних культур. А у вечір пакування подарунків навіть встигли зіграти дві партії шахів. Це просто чудово, коли можна ось так пліч-о-пліч працювати разом. Ми різні, але ми вміємо знаходити спільну мову», – зазначила одна з волонтерок проекту Ліля Гарасимчук.
Вищесказане підтвердила і заступник декана факультету іноземних студентів Олена Покришко, яка наголосила на тому, що іноземці відчували неабияке емоційне піднесення від того, що їх залучили до спільноти добротворців, що вони можуть спільно працювати з українцями. «Вдячна Тетяні Ігорівні за те, що вона стала серцем команди, яка об’єдналася навколо неї. З Божою поміччю розпочата робота буде успішно продовжуватися. Наші студенти ще раз довели, що не є байдужими до чужої біди. Подарована ними сьогодні радість від здійснення бажань, спілкування та сотні повітряних кульок, що злетіли в небо, допоможуть їм подолати важку недугу», – додала пані Олена.
Повертаючись до фінального акорду акції, потрібно сказати, що викладачі і студенти не менше хвилювалися за маленьких пацієнтів, адже потрібно було максимально налаштуватися на позитив, підібрати найтепліші слова і подарувати максимум любові і добра. Тринадцять найсміливіших відважилися вручити подарунки. А майже 100 студентів включно з викладачами у внутрішньому дворі лікарні влаштували веселий флешмоб. Вони вишикувалися з різнокольоровими кульками, дарували малечі повітряні поцілунки і під енергійну музику пританцьовували. До цього дійства долучився і головний лікар медичного закладу Роман Книш.
Він наголосив на тому, що подібні позитивні емоції дуже важливі для пацієнтів гематологічного відділення. Це допомагає їм швидше одужати, дає відчуття підтримки, адже багато хто з них перебуває на лікарняному ліжку упродовж року, а то і більше.
У кожного зі студентів був свій підопічний. Молоді люди тихо заходили в палату, вручали подарунок, прив’язували до бильця ліжка повітряну кульку зі смайликом, обіймали дитину і бажали всього найкращого. Дехто не міг повірити, що отримав очікувану гітару чи енциклопедію. Малеча ж відразу бралася складати кубики і пазли. Одна з мам з цього приводу зауважила, що нарешті її дитина матиме змістовне дозвілля. А дівчина-підліток так зраділа студентам ТДМУ, що довго не відпускала їх зі своєї палати. Виявляється, вона також мріє бути медиком. Незважаючи ні на що, вона ретельно готується до ЗНО і вірить, що її мрія стане реальністю.
Окрім персональних подарунків, представники ТДМУ передали кілька скриньок з розмальовками та іншими іграшками. Цього у відділенні бути доста на певний час, аби розважити малечу.
Після отримання подарунків усі пацієнти раділи тому, як сотні кольорових кульок злетіли у небо. Хтось в цей час загадував бажання, хтось знімав весь процес на телефон, а хтось з захопленням споглядав дійство. Байдужих цього дня не було. Довго не могли розпрощатися студенти-медики і пацієнти відділення.
Згодом організатори і учасники акції ще довго ділилися враженнями, обговорювали наступні акції і дали собі настанову не розслаблятися, адже цього дня масу позитивних емоцій отримали і самі студенти.
«Висловлюю щиру подяку ректору ТДМУ, професору Михайлу Корді за сприяння у проведенні акції «Скринька хоробрості», а також директору Центру виховної роботи і культурного розвитку, доценту Ользі Яремчук та керівнику волонтерської групи, доценту Іванні Керничній, заступнику декана факультету іноземних студентів, доценту Олені Покришко, декану стоматологічного факультету, доценту Світлані Бойцанюк, заступникам декана стоматологічного факультету, доценту Світлані Росоловській та Оксані Лебідь;
За підтримку і допомогу вдячна колективу кафедри медицини катастроф та військової медицини під керівництвом професора Арсена Гудими, колективу кафедри ортопедичної стоматології, зокрема доценту Петру Гасюку, колективу кафедри дитячої стоматології, терапевтичної стоматології, хірургічної стоматології, патологічної фізіології, колективу кафедри стоматології ННІ післядипломної освіти.
Неймовірно вражена чуйністю і самовідданістю студентів-волонтерів, зокрема це стосується Лілії Гарасимчук, Наргіз Джавадової, Романії Клос, Володимира Гуцула, Ірини Лисої, Юрія Вітковського, Петра Ваховського, Богдана Вербенця, Нур Алганімей (Noor Alghanimey), Ясіра Альджумалі (Yasir Al-jumaly), Сари Аль-Руфае (Sara Al-Rufaie), Дональда Одіона (Donald Odion), Джулієт Кусі-Боатенг (Juliet Kusi-Boateng), Абдулхаміда Гхасак Мазін Абдулхамід (Abdulhameed Ghasaq Mazin Abdulhameed).
Дякую усім викладачам та студентам університету, які допомагали поповнити «Скриньку хоробрості» в усіх корпусах та гуртожитках університету, та найменшим нашим волонтерам школярам Олесі Гасюк і Катрусі Дзецюх.
Особливу подяку висловлюю головному лікарю дитячої міської лікарні Роману Книшу, працівникам відділення гематології під керівництвом Людмили Рудько, небайдужим тернополянам Артуру Саїк та пані Оксані, представникам української діаспори в Італії.
Ми всі працювали однією командою. Це дало можливість нам подарувати масу позитивних емоцій дітям», – підсумувала Тетяна Дзецюх.
Це лише початок довготривалого і цікавого проекту, який дасть майбутнім медикам розуміння того, наскільки важливою є їхня професія, що в кожному пацієнті треба бачити людину, що разом завжди легше долати певні труднощі і робити позитивні зміни.
Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

DSC_3048 DSC_3045 DSC_3041 DSC_3037 DSC_3027 DSC_3005 DSC_3001 DSC_2990 DSC_2986 DSC_2972 DSC_2966 DSC_2961 DSC_2940 DSC_2937 DSC_3236 DSC_3210 DSC_3171 DSC_3139 DSC_3118 DSC_3094 DSC_3066

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Сьогодні в Тернополі палатимуть шини

Майдан ще не завершений