Прокуратура Закарпаття може виконувати замовлення РФ та Віктора Медведчука проти українських патріотів

«Прокуратура Закарпатської області вже вп’яте намагається «проштовхнути» обвинувальний акт по євромайданівцях Вячеславу Шовкалюку та Олегу Білику в Святошинський райсуд м. Києва. Це при тому, що чотири попередні акти суди відхилили».

Про це повідомили учасники прес-конференції «Прокуратура України досі на службі Кремля?».

За словами учасників прес-конференції, на активістів Євромайдану намагаються повісити вбивство російського нелегала, ймовірного агента ФСБ Олексія Планкіна, яке сталося в Мукачевому в січні 2014 р., незадовго до перемоги Революції Гідності. Слідча О.Данько та прокурор І.Ільчук будували своє обвинувачення виключно на припущеннях та штучно створених доказах. При цьому, експертиза встановила, що Планкіна було вбито за 12 годин (!!!) до приїзду Шовкалюка і Білика в Мукачеве.

«Слідство організувало прослуховування наших телефонів. Але телефонні розмови навпаки спростовували версію слідства про нашу причетність до вбивства росіянина. Натомість правоохоронці встановили, що ми збиралися вирушити до окупованих територій чинити опір агресору. Тому, очевидно, прокуратура і досі не надала розшифровку прослуховування», – заявляє Олег Білик.

Серед версій того, хто реально стоїть за вбивством Планкіна, за словами громадського діяча, журналіста-розслідувача Ігоря Рудича, можна розглядати кримінальні розбірки (після вбивства неофіційний бізнес Планкіна перейшов до місцевого криміналітету) і, що найімовірніше, замовлення російських спецслужб.

«Не виключаю, що слідство могло виконувати замовлення Кремля із нейтралізації українських патріотів під час подій лютого-квітня 2014 року. На користь того говорить факт, що нас взяли під варту практично одразу, як я з Олегом (Біликом – ред.) домовився їхати в Крим чинити опір окупантам», – відзначив Вячеслав Шовкалюк.

На користь версії про російський слід та безглуздість обвинувачень проти євромайданівців Ігор Рудич продемонстрував фільм-розслідування, в якому було наведено цікаві факти та маловідомі деталі слідства.

«Та обставина, що Планкін вільно провадив на Закарпатті антиукраїнську діяльність, регулярно влаштовував дебоші, бив дружину, але не притягався до відповідальності, говорить на користь того, що він або мав тісні зв’язки з правоохоронними органами, або його «кришували» впливові у Закарпатті політики. А оскільки в Закарпатті серйозний вплив мав клан кума Путіна Віктора Медведчука, існує ймовірність, що саме Медведчуку Москва доручила посприяти ув’язненню євромайданівців та відволікти увагу від версії про те, що Планкіна ліквідували російські спецслужби. Ліквідували або з метою провокації, або за те, що провалив агентурну роботу, або за те, щоб запобігти витоку інформації.

Як ще пояснити той факт, що проти Шовкалюка та Білика на замовлення ще одного російського нелегала в Закарпатті Горшкова було знято передачу «Битва екстрасенсів» на каналі СТБ, де давно працює дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко?», – задались питанням учасники прес-конференції.

Адвокат євромайданівців Аркадій Гарда в свою чергу сконцентрував увагу на тому, що свідком убивства Планкіна могла бути його малолітня донька, але слідство навіть не намагалося з нею поспілкуватися. Крім того, родичі вбитого швидко забрали дитину в Москву і не давали контактувати з нею. Також адвокат повідомив, що родичі Планкіна з Росії звернулися до колишнього заступника генпрокурора, скандального Юрія Севрука, аби той контролював «протягування» обвинувального акту проти євромайданівців у судах.

Учасники прес-конференції також звернулися до Голови СБУ Василя Грицака та Генерального Прокурора Юрія Луценка аби ті взяли справу під свій особистий контроль та перевірили причетність прокурорів у справі Шовкалюка і Білика на предмет співпраці з російськими спецслужбами.

14 comments

 1. Ментос

  Данько і Ільчук сікільки ви грошей взяли від РФ шоб так підставляти людей які невині.

 2. Гриша

  Блин он бил жену,устраивал и позволял на голову не на тянешь. Он не легально был на территории Украины.И ему наша доблестная полиция ничего не сделала. вопрос кто за ним стоял?РФ он же рассказывал пропаганду.

 3. Татьяна Клименчук

  Та падлюки наших патріотів людей які добиваються кращого житя для наших дітей- садити.Ганьба,прокурори,слідчі берут хабарі фабрикують доки для чого грошей вам мало шей від кого РФ

 4. Максим Франчук

  а я не думал что стб продажная шкура,

 5. Максим Франчук

  а почему нормально не отнестись к делу поговорить с дочкой сложить 2 и 2. агов власть прекращайте дела вести “был бы человек а статья найдется”

 6. Слуга народа

  його було вбито за 12 год. чого б не відсліткувати телефони Білика та Шовкалюка де вони знаходились на той момент.Людей опитати може вони тоді скимось знаходилися.

 7. Справедлива думка

  В мене шок. Як так можливо легко преебувати на території України, злочини скоювати і нічого не було. Наші правоохоронні органи діють зазвичай. Планкін – агент Кремля, стовідсотково

 8. Анонім

  А где его бизнес сейчас,и что жена его не знает с кем он общался. По любом он что то но говорил? Хай бы рассказала (по вспоминала)а то овечкой бедной прикинулась все таки жила же с ним) А за него посадят мужа сестры и незнакомого человека.

 9. Дама

  не могу поверить что его жена не знает,почему он ездил в Москву с кем он общался она жила с ним ребёночка родила. По любому он по пяни что сказал или рассказал (а то только бил и т..п.) Пускай по вспоминает а то мало мужа сестры хотят посадить и человека который в глаза того придурка не видел.

 10. гость

  Жаль Білика та Шовкалюка попали ні за шо бо в Україні слуги Кремля. Чесалиби в Россию і там кланялися в ноги.

 11. Халифа на час

  Нашим прокурорам мало грошей і вони беруть ще у окупантів? те що євромайданівців обвинувачують без вини це очевидно.

  1. Детка конфетка

   СТБ и битва экстрасенсов продажные как и наши прокуроры и чиновники. Доверие к ним пропало полностью

 12. Бубенчик

  Данько вже зібрала манатки і їде в Московію? так підставити та підробити докази. скільки їй заплатили?

 13. Парад

  Злодії і агенти Кремля проти Євромайданівцв.

Напишіть відгук