Те, що вчені виявили в Чорнобилі, шокувало весь світ

Поділитися

1474866771_1Майже через 30 років після найгучнішої на території СРСР аварії на атомній електростанції, Чорнобильський ліс набуває зовсім інший вигляд, ніж до аварії. В рамках одного з проектів, вчені досліджують екосистему Чорнобильського лісу й результати цих даних більш, ніж дивують. Вчені поставили собі за мету детально вивчити, які тварини населили уражені після аварії на ЧАЕС території та яка їхня чисельність. Результат досліджень викликав величезний резонанс серед біологів. Як виявилося, через майже 3 десятка років, тваринний світ лісу не тільки не зменшився, а ще й значно розрісся. Зараз в зоні відчуження пасуться стада оленів, лосів та інших великих тварин. Значно збільшилася популяція вовків, чого раніше в цій місцевості не спостерігалося, пише джерело.
1-chernobilskii-lesНа думку вчених, справжня причина такого зростання популяції всіх видів великих тварин не в дії радіації – а у відсутності людського втручання в «справи природи».

1474866736_3
Як відомо, сильне радіаційне випромінювання, якраз навпаки, в більшості випадків порушує роботу репродуктивної системи й жива істота вмирає, не залишивши потомства.
Те, що вчені виявили в Чорнобилі, шокувало весь світ!

1474866811_4
Проте, чорнобильські олені та лосі не просто вижили – вони обзавелися завидним потомством, при тому, що ніяких «триголових корів», «безногих вовків» й інших тварин-калік вчені не зустрічали.
1474866759_5Тобто, всі тварини Чорнобильського лісу – здорові статевозрілі особини, які прекрасно себе почувають.
Журнал Current Biology опублікував доповідь, згідно з якою вчені з’ясували, що в Чорнобильській зоні вижили не тільки поширені види тварин, а й рідкісні – наприклад Європейська рись.
1474866764_6До того ж, вчені виявили в лісах рідкісний вид Європейського ведмедя, який в цих краях не водився останні років 100. Крім цього, зафіксовані популяції таких видів, як дикі кабани, лисиці, а також звичайні вовки й лісові козулі.

Професор Портсмунтского університету Джим Сміт поділився своєю думкою з цього приводу. Він вважає, що завдяки відсутності людського втручання на території Чорнобильського лісу сформувався, свого роду, природний заповідник.

Звичайно ж, для тварин вплив радіації – це дуже погано, але досвід показує, що людина завдала екосистемі лісу набагато більше шкоди, ніж радіація.

1474866813_7
І це ще не все!

Пару років тому популяція чорнобильських вовків настільки зросла, що тварини взялися за освоєння нових територій.

Білоруські правоохоронці та мисливці у 2013 році провели цілу операцію по відстрілу вовків, які у величезній кількості почали прибіати до кордону із зони відчуження.

1474866783_8Зараз в Чорнобильському лісі встановлено 40 з гаком камер спостереження, за допомогою яких вчені уточнюють раніше отримані дані про чисельність популяції різних видів.
Особливо їх цікавлять рідкісні види тварин: лосі, зубри, дикі коні, ведмеді.

blyskavka.top

Виставку проектів про радянське минуле відкриють у Тернополі

Скала – місто на скелях