111

Кожен з нас ласий до халяви. У цьому можна легко переконатися, коли в якихось магазинах пропонують знижки. Хоча всі добре знають, що безкоштовний сир…

З одного боку я повністю розумію пільговиків, які хочуть їздити в автобусах безкоштовно, я також розумію і міського голову, який обрав  чи не найбільшу електоральну аудиторію і зіграв своїми обіцянками на їхньому бажанні. Але з другого боку я не розумію, хто за це все має платити?

Як тільки сайт міської ради прозвітував, що все щодо безкоштовного проїзду пільговиків виконано (http://www.rada.te.ua/news/view/3512), то за два тижні той же сайт повідомляє про можливе підвищення цін на проїзд (http://www.rada.te.ua/news/view/3592) в громадському транспорті.  Для простого пасажира складається враження, що саме він платитиме за виконання обіцянки міського голови.  Але чи кожен готовий?
І тут хочеться запропонувати власні рецепти на тему: який же вихід, щоб і рибку зїсти, і ніг не замочити:

1) уявімо собі, що за пільговиків наповнюватимуть кишені приватних перевізників прості платоспроможні тернополяни. це найменш проблемний вихід з ситуації, оскільки власникам автобусів байдуже, звідки гроші, а міська казна не матиме зайвого навантаження;

2) може бути і по-іншому – за все платить міський бюджет. Це не так відчутно б»є по кишені пасажира, оскільки бюджет наповнюють навіть ті, хто ніколи в автобусі не їздив.

3) третій варіант ще кращий: платить держава.  Але там сидять політичні опоненти міського голови і його партії, тому вони захочуть чіткий розрахунок всіх пільговиків. А де його взяти? Порахувати всіх можна, але для цього потрібно встановити на кожні двері автобуса спеціальний пристрій, що зчитуватиме інформацію про пільговика з спеціальної картки, яку теж попередньо треба виготовити і роздати. Чи вартує шкірка вичинки? Думаю, що так. Особливо, коли на рівні держави побачать, що приклад Тернополя може бути заразним і така система потягне за собою правдиві (можливо, більші) витрати з державного бюджету. Припинити такі новації можна, назвавши тернопільські ініціативи експериментом, щоб часом вони не спровокували ланцюгову реакцію бажаючих бути добрими для свого елекорату за рахунок коштів всієї України.

Що вибере тернопільська влада – покаже час…1 comment

  1. Юра

    Дурня то все: ніяких пільг при перевозках. Пільговик має отримувати доплату до пенсії і крапка.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.