111

Збори депутатів усіх рівнів Тернопільщини та міська рада Тернополя засудили скасування указу Президента України “Про присвоєння Степану Бандері звання Героя України” та політичні репресії в державі

  На площі перед пам’ятником Степану Бандері (м. Тернопіль, вул. М.Грушевського) 14 січня у День Старого Нового року повинно було розпочатися пленарне засідання позачергової виїзної сорокової сесії Тернопільської   обласної ради. На порядок денний планувалося винести принципові питання:

1.Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради з приводу скасування Указу Президента України від 20 січня 2010 року №46/2010 «Про присвоєння С.Бандері звання Герой України».

2. Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Януковича В.Ф., Верховної Ради України, Генеральної прокуратури України з приводу політичних репресій в Україні.»

Проте оскільки фракції у повному складі «Партії Регіонів», «Блоку Литвина» та «Єдиного Центру», окрім одного, знехтували своїми депутатськими обов’язками і не взяли участі в засіданні, сесія не відбулася. Проте депутати від ВО «Свобода», фракції «УНП» та «Наша Україна» все ж вирішили висловити своє ставлення до того, що діється у державі й провели збори депутатів. Одночасно біля пам’ятника Провідникові Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері відбулась сесія Тернопільської міської ради.

Звертаючись до депутатів, голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда підкреслив: «Нині, переконаний у тім, що ми живемо у державі, незалежність та суверенітет якої є явно несправжні, гадані, а на чолі держави маємо антиукраїнську владу. Владу, що боїться самих споминів про героїв, котрі боролися та вмирали за Україну. Саме таким героєм, провідником нашого народу був, є і буде Степан Бандера. І це доведено багатьма десятиліттями нашої історії. Дрібними й жалюгідними є ті, хто робить спроби це заперечити. Вони приречені на забуття. Бо у самій їхній природі – страх, агресія, духовне безсилля перед героїзмом, самопожертвою, правдою та ідеєю свободи, великою українською нацією.  Натомість Дух Бандери незнищенний!  

      Тотальний наступ нинішньої влади на політичних опонентів, науку, культуру, свободу слова та віросповідання, знищення малого та середнього бізнесу є нічим іншим ніж становленням диктатури, до якої веде Україну теперішня управлінська верхівка. Все це здійснюється за рахунок простих українців та подається під виглядом ефемерної “стабільності”, проте майже стовідсотково має антинаціональний присмак та говорить про неабиякий страх владоможців перед своїм народом, його національною свідомістю та завтрашнім днем. Ми не маємо права стояти осторонь й байдуже спостерігати, як чинять замах на Українську державу. І наше завдання, наш обов’язок усіма способами протидіяти встановленню та вкоріненню цієї диктатури. Впевнений, українська нація незнищенна. Слава Україні! Героям слава!», – сказав Олексій Кайда.

І сесія Тернопільської міської ради, й учасники депутатських зборів усіх рівнів Тернопільщини одноголосно підтримала звернення з приводу скасування Указу Президента України від 20 січня 2010 року №46/2010 «Про присвоєння С.Бандері звання Герой України» та звернення до Президента України Януковича В.Ф., Верховної Ради України, Генеральної прокуратури України з приводу політичних репресій в Україні.

Своє обурення ситуацією, що склалася в державі, приниженню національної гідності, наступом на українських героїв висловили представники політичних партій та громадських організацій краю. «Ліга українських жінок Тернопільщини», «Обласна організація Спілки політв’язнів та репресованих», «Тернопільське обласне відділення Конгресу української інтелігенції» та інші одностайно підтримали звернення депутатів.

 По завершенні депутатських зборів та сесії Тернопільської міської ради голова обласної ради Олексій Кайда та міський голова Тернополя поклали квіти до підніжжя пам’ятника Степану Бандері, ветерани визвольних змагань ОУН-УПА виконали патріотичні пісні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.