Як Іван Стратович Тимочко остарбайтером був в Німеччині

Поділитися

Народився Іван Тимочко 9 березня 1926 року в сім’ї селянина на Тернопільщині. У м. Кременець закінчив семирічку і у 1940 році поступив у лісогосподарський технікум, мріяв берегти рідну природу. Але не так сталося, як гадалося. У березні 1943 року фашисти оточили рідне село Угорськ, багатьох жителів розстріляли, спалили деякі оселі, а молодь зібрали до гурту і відправили на примусові роботи до Німеччини. 17-річний Іван потрапив до “фільварку” Гостенберга, що був розташований неподалік річки Одер. Навіть звиклому до будь-якої роботи сільському хлопцеві неможливо було переносити непосильну працю та знущання. Тому він ще з одним, таким же, як він, бідаком, прийняли рішення про втечу додому., повідомляє http://ukrajinciberlinu.wordpress.com

Йдучи ночами, вони досягли Польщі, але були затримані німецькою поліцією, жорстоко побиті і повернуті до місця попередньої роботи. Знущання і годівля стали ще гіршими. Коли наблизився фронт, Івана перевели до “фільварку” за річку Одер. Там він захворів на жовтуху. Таких відправляли на знищення, але його знищити не встигли через прорив фронту на Одері. 22 квітня 1945 року його разом з іншими звільнили радянські війська.
Після повернення додому, не дивлячись на перенесені чотири операції, Тимочко не зрадив своїй мрії і закінчив Ленінградську лісотехнічну академію. За 48 років безперервної праці у лісовому господарстві він пройшов шлях від помічника лісничого і створив понад 20 тис. га високопродуктивних насаджень, заклав базисні розсадники, насінневі плантації елітних дерев у Дубнівському та Березнівському держлісгоспах Рівненської та Ківерцівському Волинської області. Всі свої знання віддав на поліпшення рідної природи, постійно займався раціоналізаторством і винахідництвом. Нагороджений медаллю “Изобретатель СССР”, має багато реалізованих рацпропозицій та 5 винаходів, є автором багатьох публікацій в журналах, газетах та інформаційних листках.
Своєю чесною самовідданою працею Тимочко Іван Стратонович завоював авторитет серед людей. Користується ним і зараз, очолюючи Ківерцівське районне відділення нашої Спілки.

Аналіз політичного репертуару Сергія Тігіпка

Найвідоміший у сучасному світі уродженець Тернопільщини