ЄС відкриває свої наукові програми українським дослідникам

Поділитися

10-11 березня 2011 року у Львові відбудеться дводенний інформаційний захід для наукової спільноти міста Львова та області, метою якого є підвищення участі України в 7-ій Рамковій програмі ЄС з розвитку наукових досліджень і технологій (РП7). Організатором заходу, який складається з інформаційного дня та семінару, виступає проект ЄС «Спільний офіс підтримки інтеграції України до Європейського дослідницького простору (JSO-ERA)» разом з Національним інформаційним центром зі співробітництва з ЄС (НІП), регіональним контактним пунктом НІП України та Львівським державним центром науково-технічної і економічної інформації.

Інформаційний день, який відбудеться 10 березня 2011 року, буде зосереджений на можливостях для українських дослідницьких організацій в сфері Здоров’я за програмою РП7 «Співпраця». Здоров’я є одним з пріоритетних напрямів РП7, метою якого є поліпшення стану здоров’я населення, підвищення конкурентоспроможності медичної індустрії та бізнесу, а також донесення до людей глобальних проблем здоров’я. Європейський Союз вже виділив 6.1 млрд. євро на фінансування досліджень в цій сфері протягом 2007-2013 рр. в рамках РП7. Під час інформаційного дня європейським досвідом поділиться доповідач з Нідерландів пані Фоске Сміт, координатор Національного контактного пункту – Здоров’я, а також європейські та українські експерти проекту JSO-ERA, які надаватимуть учасникам практичні рекомендації щодо шляхів поглиблення співпраці Україна-ЄС в сфері Здоров’я.

11 березня 2011 року відбудеться семінар «Підвищення участі України у 7-й Рамковій програмі ЄС з розвитку наукових досліджень і технологій у транспортній сфері», модератором якого виступатиме Ерік Ван де Бургвал, Національний контактний пункт – Транспорт, з Нідерландів. Головною метою транспортних досліджень в рамках РП7 є удосконалення транспортних систем, здатних зменшити негативний вплив зростаючого транспортного навантаження на навколишнє середовище, споживання енергії, безпеку та здоров’я людей, а також підвищити конкурентоспроможність транспортної промисловості Європи на світовому ринку. Європейський Союз виділяє 4.16 млрд. євро на фінансування досліджень в цій сфері в рамках РП7. Метою семінару є інформувати дослідницьку спільноту Львівщини щодо того, яку користь можуть отримати транспортні організації України від співпраці в рамках РП7 та як розробити конкурентоспроможну проектну пропозицію для участі у РП7.

Запрошуємо журналістів взяти участь у прес-конференції, яка відбудеться 11 березня 2011 р. об 11:40 у готелі «Жорж» (пл. Міцкевича 1, м. Львів). Представники двох Національних контактних пунктів з Нідерландів, Львівської облдержадміністрації, європейські та українські експерти проекту JSO-ERA нададуть відповіді на запитання журналістів. Акредитація журналістів відбуватиметься перед початком прес-конференції.

За докладнішою інформацією звертайтеся до Тетяни Деревянкіної, експерта проекту JSO-ERA з питань комунікацій, тел.: (+38044) 2891315, ел. пошта: t.derevyankinaJSO@fgl-energy.com, або Івана Кульчицького, представника JSO-ERА у Львові, тел: +38 032 252 32 00, ел. пошта:: ivanppp@cstei.lviv.ua

Половина Тернопільської області буде без світла

Що твориться з доларом?