На контролі – легалізація зайнятості

Поділитися

Праця в «тіні», на жаль, стала для нашого суспільства явищем звичним. Однак тільки легальна робота є запорукою впевненості людини у завтрашньому дні. А цю впевненість гарантує робота за укладеним відповідно до трудового законодавства трудовим договором, який обов’язково повинен бути зареєстрованим у службі зайнятості.

Робота за таким договором зараховується до загального трудового та страхового стажу, впливає на розмір допомоги по безробіттю (при умові реєстрації особи в центрі зайнятості), а також має вирішальне значення при виході на пенсію.

Використання нелегальної робочої сили, не укладання чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками в службі зайнятості – це порушення законодавства про працю, що тягнуть за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тому дотримання трудового законодавства і законодавства про зайнятість населення є надійною гарантією безпечної праці для найманих працівників, та гарантією ведення стабільного і прибуткового бізнесу для роботодавців.

В обласній службі зайнятості з початку 2011 року зареєстровано 2777 трудових договорів, укладених між найманими працівниками та підприємцями-фізичними особами, в тому числі 226 – за період з 9 по 11 березня.

З метою легалізації трудових стосунків в області при місцевих держадміністраціях створені робочі групи, метою яких є вивчення та контроль за додержанням трудового законодавства. До складу таких груп входять і фахівці обласної служби зайнятості. Зокрема, з початку року вони брали участь у 448 перевірках щодо наявності укладених та зареєстрованих в службі зайнятості трудових договорів. В результаті таких перевірок (за станом на 12 березня) у 118 роботодавців виявлено 158 фактів порушення трудового законодавства. Підсумком проведеної роботи стала реєстрація в базових центрах зайнятості 69 трудових договорів. Крім того, про факти праці в «тіні» 21 інформацію було направлено в органи прокуратури та 86 інформацій – в Територіальну державну інспекцію праці в Тернопільській області.

Лише з 9 по 12 березня проведено 79 перевірок з питань додержання трудового законодавства. У 26 роботодавців виявлено 31 випадок не укладення трудових договорів. Після перевірок до районних центрів зайнятості звернулося 4 роботодавці, які одразу ж уклали та зареєстрували договори з 4 найманими працівниками, повідомили “Про все” в Інспекції по контролю за додержаннямзаконодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості.

Сьогодні у Тернополі проходитиме першість міста з аеробіки

Збараж – без бюджету. Протистояння міського голови та депутатів триває