111

Голова обласної ради Олексій Кайда сьогодні особисто відвідав музей Богдана Лепкого, де уже протягом чотирьох років не опалюється приміщення. Обласна рада минулого року виділила кошти на встановлення індивідуального оплення, однак через технічні причини приміщення музею не опалюється досі. Для вирішення проблеми очільник обласної ради зустрівся з представниками  відповідних служб, керівництвом державного історико-архітектурного заповідника у Бережанах, чиї приміщення орендує музей. Нарада дала свої результати,- повідомила “Про все” прес-служба облради

 

– Ми обговорили проблеми, що виникли, і шляхи їх вирішення, – зазначив голова обласної ради. – Вихід знайдено і до кінця тижня опалення буде включене. Окрім цього, очевидно, що приміщення музею потребують ремонту. Дирекція підготує докладний кошторис витрат, щоб передбачити  в бюджеті кошти. Обласна рада не може залишати напризволяще свій комунальний заклад. Тим більше, це єдиний у світі музей Богдана Лепкого.

Олексій Кайда  оглянув експозиції музею, серед яких матеріали з особистого архіву письменника, прижиттєві видання його творів, картини та малюнки Богдана Лепкого.

 

 

«Дай нам, Боже, сили духу і наснаги відтворити хоча б те, що було створене нашими предками», – такі емоції  викликав у голови обласної ради огляд Музею переслідуваної церкви

Перебуваючи з робочою поїздкою в Бережанах, голова обласної ради Олексій Кайда ознайомився з експозиціями Музею переслідуваної церкви. В 7-ми залах музею — понад 2300 експонатів. Серед них 12 стародруків, 11 дерев»яних різьблених скульптур, церковна атрибутика, матеріали, присвячені Патріарху Йосифу Сліпому, єпископам-мученикам, репресованим священикам, монахам та монахиням. За словами директора музею, представлені експонати, які за радянських часів були призначені владою до знищення, свідчать про жахливу війну режиму з людиною, яка поклонялася Творцеві. У музейних фондах – пошкоджені кам’яні хрести, колекції калатал, дзвіночків, старі священичі ризи, копії та оригінали різних постанов влади про заборону Богослужінь, закриття храмів. Серед експонатів: вервиця з хліба, на якій молились двоє дівчат – в’язнів НКВС у Тернопільській тюрмі, частково знищені статуї з костелів, фотокопії „Хресних доріг” з підпілля, власноруч переписані молитви, листи від рідних – чи то з Сибіру, чи з-за кордону. Є в експозиції і образ Матері Божої Неустанної Помочі, який вишила риб»ячою кісткою жінка, що була виселена у Казахстанта тернопільські Чудотворні ікони Матері Божої.

Оглянувши експозицію, голова обласної ради Олексій Кайда написав у книзі відгуків музею: «Церкву створив Бог. Люди ж намагалися її знищити. Тому цей гріх ми будемо спокутувати ще сотні літ. Дай нам, Боже, сили духу і наснаги відтворити хоча б те, що було створене нашими предками. Величезна подяка і шана тим, хто заснував цей чудовий музей і хто ним опікується. Дай Вам, Боже, щастя та здоров»я. Слава Ісусу Христу!».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.