Як губернатор Тернопільщини в ресторації побували

Поділитися

До уваги учасників завтрашнього засідання Громадської ради Держкомтелерадіо

Тернопільське обласне державне телебачення (логотип «ТТБ») позаочі місцеві називають «ХОПТЯН ТБ», за прізвищем очільника области Валентина Хоптяна.

Те, що назву дано не жартома, вона буквально відповідає контентові телеканалу, я переконалася сама, коли була у відрядженні в Тернополі.

 Дев’ятого березня я уввімкнула місцеві новини і заклякла перед телевізором.В кадрі – очільник области з дружиною в сільському ресторані святкують Восьме березня (ведуча новин називає фактично точну адресу гулянки: «зібралися в ресторані «Орися», що в селі Оришківцях Гусятинського району».

 Для них співає Іво Бобул. Співає та ще й нахвалює високопосадових своїх слухачів.

З того, як гості поводилися за щедро уставленим столом, пан Бобул чомусь зробив висновок, що люди зібралися в ресторані, цитую пана Бобула, «дуже начитані».

(За моїми суб’єктивними оцінками, на час знімання гості «прочитали» грамів по триста кожен). Далі більше. Губернатор в інтерв’ю нахвалює господаря ресторану, а господар ресторану – свою жінку. Синхрони представників «панівної еліти» Тернопілля журналісти перебивають відеорядом із жвавими танцями «начитаних» гостей. Просто якась божевільня…за б’юджетні гроші.

На минулому з’їзді Партії регіонів у Києві я запитала делегата з Тернопілля пана Хоптяна, що він думає про цей репортаж. Очільник Облдержадміністрації сказав, що вважає сюжет цілком раціональним. Пояснює: «Це було не святкування, а робочий візит». І не менше!

Такі візити, каже пан Хоптян, йому ще слід зробити не тільки до Гусятинського району, де, нагадує сам губернатор, його дружина Надія Хоптян є головою районної ради депутатів, а, цитую посадовця, «в кожен район, місто, селище области».

Чому? Пряма мова Хоптяна: «Голова обласної державної адміністрації він повинен не тільки займатися промисловістю, сільським господарством, бюджетом, а повинен займатися усіма питаннями життя, які стосуються людей нашого краю, в тому числі, і культурою, медициною, освітою, одним словом, всіма тими реформами, які сьогодні повинні проходити, їх – 21, про які заявив президент нашої держави.»

То, що, платникам податків слід чекати нових захопливих репортажів з інших ресторанів области, чи поставити питання, а на дідька лисого потрібно державне телебачення?

Що дає воно платникам податків за їхні гроші? Задоволення дивитися на «начитаного» посадовця при столі в ресторані? Скільки грошей іде на утримання журналістів і операторів, які знімають ці милі сімейні посиденьки посадовців, скільки отримує керівник Обласного державного телебачення «ТТБ», він у них там беззмінний, при усих губернаторах керує?

Нижче сам сюжет і повна розшифровування тексту репортажу й інтерв’ю з паном Хоптяном на з’їзді Партії регіонів.

            

Підводка ведучої програми новин на «ТТБ»:

Свято Восьмого березня вдалося на славу тим, хто провів його у ресторані «Орися» в селі Оришківці Гусятинського району.Пісні у виконанні справжніх талантів, серед яких і народний артист України Іво Бобул, та можливість відчути магію танцю, зробили це свято незабутнім.

Текст журналістки:

Своїм співом гостей розважали народний артист України Іво Бобул, керівник гурту «Світозари» Ігор Яснюк, абітурієнт Мюнхенської вищої школи музики і театру Іван Угляр, та її випускник Богдан Тюх, а також студентка Київської академії естрадного та циркового мистецтва Ольга Удовиченко.

Синхрон Іво Бобула:

«Те, що такі бувають вечори, те чудово! Бачу, стільки людей зібралося, і люди неординарні, цікаві, такі начитані, культурні люди, які люблять і культуру, і мистецтво».

Текст журналістки:

На гостини завітали і голова обласної державної адміністрації Валентин Хоптян із дружиною.

Синхрон голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна:

Тут є господар, Ярослав Євгенович, по-перше, що він сам – ентузіаст, і його дружина, вони це люблять, не просто, вони це розуміють, і, знову ж таки, сьогодні син Іван (син господаря ресторана «Орися») співав, це ще раз підтверджує, що це досить творча сім»я. І іменно отакі керівники, які сьогодні не думають тільки про те, як заробити, а й те, як, дійсно, зробити нормальні умови людям для відпочинку.»

Текст журналістки:

Голова Гусятинської районної ради Надія Хоптян наголосила, що в «Орисі» чудова атмосфера, яка допомагає забути буденні турботи. Пані Надія була рада почути пісні у виконанні талановитої молоді району.

Синхрон Надії Хоптян:

«У нас багато молодих талантів, ростуть вони і в будинку культури району, і в будинку школяра, ми можемо цим пишатися, є нам чим пишатися, і ви сьогодні почули і побачили.»

Текст журналістки:

Власник ресторану «Орися» Ярослав Угляр під час Великого посту планує влаштувати вечір духовної пісні за участи Валерія Сиротюка, гурту «Писанка» та Степана Галябарди. А святкування Восьмого березня в «Орисі», на його думку, вдалося на славу.

Синхрон власника ресторану Ярослава Угляра

«В цей прекрасний день Восьмого березня свята жінки, свята весни, я бажаю своїй дружині Любі, своїй дорогій мамі, жінкам, які мене оточують, працівникам бару «Орися», а також всім милим половинам нашого суспільства Тернопільщини бажаю усього самого найкращого!»

Текст журналістки:

Гостя свята Світлана Лукащук каже, запросивши її на цей захід, чоловік зробив для неї це свято надзвичайним.

Синхрон гості свята Світлани Лукащук:

Сьогодні він, дійсно, вгадав, моє бажання, здійснив мою мрію, тому що я надзвичайно сильно люблю Іво Бобула і його пісні, вони, дійсно, надихають на якісь творчі плани, ще більші, будемо казати, звершення, і, я думаю, так висловлю думку всіх наших дівчат, які сидять за столом.»

Запитання Наталі Соколенко до Валентина Хоптяна:

«Як Ви вважаєте, чи можливо за державні кошти робити сюжети про те, як губернатор з дружиною проводять дозвілля?»

Коментар сюжету від голови обласної державної адміністрації Валентна Хоптяна:

«Значить, ми не святкуємо Восьме березня, а нас запросили, де молоді таланти, в тому числі, і з Тернопільщини, я хотів побачити, тому що голова обласної державної адміністрації він повинен не тільки займатися промисловістю, сільським господарством, бюджетом, а повинен займатися усіма питаннями життя, які стосуються людей нашого краю, в тому числі, і культурою, медициною, освітою, одним словом, всіма тими реформами, які сьогодні повинні проходити, їх – 21, про які заявив президент нашої держави. То було не святкування і не дозвілля. То була робоча поїздка, знайомство, як ця робота проводиться в Гусятинському районі, а там, ви знаєте, працює головою районної ради моя дружина

Соколенко: В сюжеті не було сказано, що це ваша робоча поїздка, в сюжеті було сказано, що губернатор святкує Восьме березня.

Хоптян: Вони були не праві, це була робоча поїздка. І кожний раз, куди я їду, я теж хочу бачити наші таланти. А Тернопільщина дуже багата талантами, і юними, і дорослими.

Соколенко: Я уточнюю питання, тобто, такий сюжет, знятий за державні кошти, показаний по державному телебаченню Ви вважаєте абсолютно припустимим?

Хоптян: То була робоча поїздка моя і ми таку роботу повинні організовувати, дозвілля наших людей не тільки в Гусятинському районі, а в кожному районі, місті, селищі нашого краю.

Наталя Соколенко, журналістка програми «Вікнановини», СТБ, учасниця руху «Стоп цензурі, для  «Української правди»

Фото – www.pravda.com.ua

Авторка послуговується Проєктом найновішої редакції Правопису української мови Інституту Української Мови НАН України (1999)

 http://www.telekritika.ua/daidzhest/2011-04-01/61611

Мер Тернополя з першим заступником розповіли як причепурять місто (відео)

Політтехнолог Павло Карайченцев вважає, що на Тернопільщині будуть розповсюдженні два варіанти кампанії