111

Не для кого не секрет, що проблема зі сміттям в Тернополі була особливо актуальна попередні два роки. І в основному була вигідна саме партії ВО “Свобода”, яка в сміттєвій темі втопила минулого керівника міста. Але тупість і недалекоглядність керівників-псевдопатріотів скоро вдарить по них самих.

 

На це є декілька причин!

 

Причина перша – під час передвиборчої кампанії новообраний мер обіцяв всім Тернополянам швидке вирішення проблеми зі сміттям. Зокрема, багато говорили про монтаж і пуск в експлуатацію славнозвісної сміттєсортувальної лінії, яку в пік кризи  зі сміттям закупила обласна рада за ініціативи, тепер вже керівника міської організації ВО “Свобода” Олексія Кайди. Вже пройшло півроку, а ні лінії, ні двох мільйонів гривень, які були витрачені на її прдбання нема. І чомусь про це всі мовчать… Мовчання означає одне – що за сміттєсортувальну лінію має хтось відповідати!

 

Друга причина. Сергій Надал вже визнав, що сміттєсортувальна лінія була брехнею і розкраданням державних коштів, і тепер в нього нова ідея фікс – сміттєпереробний завод! Попереджуючи критику, Сергій Віталійович, звітуючи за сто днів, почав впевенно говорити, що замість неіснуючої сміттєсортувальної лінії він побудує сміттєпереробний завод за межами міста. Тобто зробить навіть більше ніж він обіцяв! Але в цій брехні його найбільшою помилкою стало те, що він про це говорив як про найближчу перспективу. Будівництво мало б розпочатись в травні місяці цього року.

 

Причина тертя. Для того, щоб побудувати такий завод потрібні великі інвестиції. Про це також знає керівництво міста. Саме тому, обіцяючи будівництво заводу, вони згадали про пана Каськіва, який зараз у Януковича на побігеньках. За словами мера Надала, пан Каськів обіцяв з грошей виділених йому державою на національні проекти кинути декілька мільйонів долларів на будівництво сміттєпереробного заводу на Тернопільщині. Але як виявляється цього року на подібні проекти бюджет країни не виділив жодної копійки. А якщо говорити про грантові гроші, то освоїти їх цього року ні пан Каськів, ні тим більше пан Надал не зможуть.Тому можна стверджувати, що грошей на завод нема.

 

Причина четверта. Але не тільки в грошах справа. Землю під новий завод теж ніхто не виділяв, та й більше!! Від міської влади Тернополя не надходило жодного запиту про виділення земельних ділянок для будівництво сміттєпереробного заводу. А це означає, що не тільки в травні не бачити нам початок будівництва заводу, але й в найближчі три роки нічого не буде робитись! Бо перед тим, як будувати завод потрібно отримати дозвіл громади, провести дослідження земельної ділянки, розробити проектну документацію і освоїти гроші, якщо вони будуть. Отже завод, як і сміттєсортувальна лінія є чистісенькою брехнею від керівників ВО “Свобода”.

 

Причина п’ята. Але є ще одна причина, яка найболючіше вдарить по рейтингу “справжніх” націоналістів. Як нещодавно стало відомо, міська рада таки звернулась до обласної ради з проханням виділити їм земельну ділянку… Але не для заводу, а для НОВОГО СМІТТЄЗВАЛИЩА!!! А це означає, що тепер в Тернопольскій області буде дві гарячі точки – селище Малишівці, мешканцям якого мер в очі брехав про побудову в травні сміттєпереробного заводу та село Зарубинці, жителей якого не питали чи хочуть вони жити біля сміттєзвалища.

 

Ми маємо багато брехні навколо сміттєвої проблеми і мало дій влади. І якщо так продовжуватиметься далі, то бумеранг, запущений свободівцями, вдарить по них же… А жителям Тернопілля в цій ситуації треба бути уважними, щоб нас не чекало смердюче майбутнє.

 

 Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.