Голова облради не вшановував політичних в’язнів разом з комуністично-комсомольською верхівкою, яка нині дорвалась до влади

Поділитися

У День пам’яті жертв політичних репресій голова облдержадміністрації Валентин Хоптян взяв участь у поминальній панахиді та поклав квіти до стели політичним в’язням та репресованим у Тернополі.

Спільною молитвою присутні, які зібралися під стінами тернопільського музею політв’язнів, вшанували пам’ять жертв тоталітарного режиму 30-их – 40-их років минулого століття.

Священики Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату відслужили поминальний молебень за невинно убієнними.

Представники влади, громадськості, Спілки політв’язнів та репресованих, хвилиною мовчання вшанували пам’ять людей, які постраждали від дій сталінської репресивної машини.

До підніжжя меморіальної стели голова ОДА Валентин Хоптян, заступники голови ОДА Андрій Фліссак, Микола Головач та Юрій Желіховський, перший заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський поклали квіти, як знак скорботи та пошани, повідомляє сайт ОДА. Голови облради не було помічено з цією комсомольсько-комуністичною братією.

«Біля стін музею політичних в’язнів та репресованих, який колись слугував слідчим ізолятором КГБ, особливо відчувається подих історії, – каже Валентин Хоптян. – Тут каралися патріоти, для яких ці підземелля стали межею, що розділила буття на «до» і «після», на волю та неволю, поставила хрест на їхньому майбутньому, а для декого – перекреслила молоде життя».

Голова облдержадміністрації закликав схилити голови перед їхньою пам’яттю, згадати молитвою тих, чиї імена ми знаємо і чиї не знаємо: «Ці мученики потрапили у жорна репресивної машини лише за те, що любили свою Україну, хотіли бачити її незалежною, заможною та достойною. Вони загинули, щоб жили ми, щоб жила та процвітала вільна, самостійна, суверенна Українська Держава. Вічна їм пам’ять! Вічна слава Героям! Слава Україні!».

День Європи 2011 у Тернополі

У Тернополі заарештовано свободівця за пошкодження червоного прапора