111

Такого дивного вчинку від міського голови Тернополя не чекав ніхто: Сергій Надал “розігнав” редакцію газети “Тернопіль вечірній”. Це видання належить міській раді. Свого часу газета була найпрогресивнішою в місті. Як демонстрував автору цих рядків перший головний редактор газети Степан Слюзар, за “вечіркою” стояла черга до пів сотні тернополян!

Тоді газета мала 40 тисяч накладу, виходила в кольорі. З часом видання втратило популярність, кожен мер “підлаштовува” її під себе. Скажімо, Анатолій Кучеренко противився, щоб її очолив Євген Бартків. Посадив нині відомого письменника, а тоді депутата міськради і журналіста Олександра Вільчинського. Що  з того вийшло, нині знають усі. За Богдана Левківа газетою керував Василь Томин. І хоч видання не мало велих тиражів, але виходило постійно. За Романа Заставного газетою “залихоманило”. Спочатку “вечіркою” керував депутат-бютівець Юрій Вересюк. Коли БЮТ втратив контроль у міськраді (скандал з Тарашевським, відхід депутатів УСДП), газета стала розмінною монетою. Останнім редактором став Святослав Півторак. Джерела з редакції оповідали, що чоловік настільки переживав за видання, що навіть друкував її за свій кошт.

Нині всі працівники написали заяву на звільнення. Борг по зарплаті, за друк газети становить близько 250 тисяч гривень На життєдіяльність видання мерія виділила триста з гаком тисяч. Навіть якщо газета відродиться, повноцінно функціонувати без фінансових вливань не зможе.

Проте, всі розуміють, що Сергій Надал мусить мати комунальне видання, щоб там хоча б рішення сесій і виконкомів друкувати (таку норму вимагає буква закону). Окрім того, закриття газети суперечить програмі Сергія Надала як кандидата на міського голову. Адже протягом ПЕРШОГО МІСЯЦЯ Сергій Надал обіцяв запровадження ПУБЛІЧНОСТІ та ВІДКРИТОСТІ міської влади.Закриття газети явно не з цієї “опери”.

За неофіційною інформацією Сергій Віталійович посадять в крісло редактора свою людину, наберуть до штату членів “Свободи”, які до того “штампували” партійну газету “Свобода”. Якщо це правда, то шкода “вечірки”. Хороша була газета. Хоч щось добре показувала про нашу гнилу владу. Принаймні, пенсіонери мали надію, що місто живе, щось у ньому влада хоче зробити.

4 comments

 1. Пліткарка

  Подейкують, що відтепер “Тернопіль вечірній” виходитиме окремою сторінкою у “Вільному житті”. Так Сергій Надал віддав олігарху-редактору “Вільного життя” Федоришину державні кошти… Хм-хм… Цікаво, а кому це вигідно???

 2. Мирянин

  До основанья мир разрушим – кто был ничем, тот станет всем!
  Щось до ВЕЛИКОГО болю знайоме і ми це вже проходили у минулому столітті.
  А чому не зберегти професійні кадри, добавивши своїх молодих?
  Хай спочатку навчаться!

 3. депутат

  Між БЮТ і Півтораком був ще один редактор, Володимир Андріїшин, реальний тираж при якому зріс у три рази за неповний рік. Але внаслідок незрозумілих політичних ігор команди заставного його раптом терміново “попросили” з посади, запропонувавши іншу,щоб всунути на місце головреда цього самого, прости Господи, Півторака. Він газету і розвалив за пів року, але видно це за мету можновладці і ставили. А що зі своєї кишені він щось оплачував – це брєд сивої кобили

 4. гість

  Здається нам що п.Сергій Надал робить все можливе аби донищити залишки незалежної журналістики,культури,освіти і т.д.
  Шановний п.Сергіє!
  Подумайте ще раз над своєю поведінкою і перш ніж робити певні кроки та приймати такі рішення – порадтесь із громадою міста , а не тільки зі “своїми шістками” , яких нажаль більше нічого не цікавить , крім заповнення своїх кишень грошовими номіналами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.