Так званого митрополита Мефодія з Тернополя недопускають до Андрієвського храму

Поділитися

Звернення Архиєрейського Собору до Президента України

Його Високоповажності Президенту України В.Ф. Януковичу. Вельмишановний Вікторе Федоровичу! Архієрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви шанобливо звертається до Вас з проханням втрутитись у ситуацію, та посприяти нам у якнайшвидшому відновленні богослужінь у Свято-Адріївському кафедральному соборі міста Києва.

З великим занепокоєнням, ми, архієреї Української Автокефальної Православної Церкви, дізналися про те, що Предстоятель та клірики нашої Церкви позбавлені можливості молитися у Свято-Андріївському храмі міста Києва, який є головним храмом нашої Церкви.

Історія Свято-Андріївської Церкви тісно пов’язана з Українською Автокефальною Православною Церквою. Рішення про надання цієї пам’ятки у користування нашій Церкві було свого часу прийнято президентом України Леонідом Кучмою з урахуванням того факту, що УАПЦ є однією з головних релігійних конфесій сучасної України.

Ситуація, що склалася сьогодні, коли Предстоятель та священнослужителі УАПЦ тривалий час та з надуманих підстав не мають можливості звершувати богослужіння в Свято-Андріївському храмі навіть під час найбільших православних свят Різдва Христового та Великодня, у час коли інші конфесії мають можливість проводити богослужіння, і вести телетрансляції, можуть сприйматися і вже, на жаль, сприймаються багатьма вірними УАПЦ як спроба влади штучно обмежити вплив однієї з головних релігійних конфесій України.

Таким чином, через неконструктивну позицію окремих держслужбовців у переддень парламентських виборів дискредитується вище керівництво держави, створюється негативний образ України в очах української діаспори та світової спільноти.

Сподіваємося на Ваше мудре виважене рішення та закликаємо на Вас Боже благословення!

З повагою

МЕФОДІЙ,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви

АНДРІЙ,
Митрополит Галицький,
Керуючий Івано-Франківською Єпархією

ІОАН,
Архієпископ Уманський, вікарій Київської Єпархії

МАКАРІЙ,
Архієпископ Львівський, керуючий Рівненською, Волинською та Таврійською Єпархіями

ІЛАРІОН,
Єпископ Черкаський і Кіровоградський

ВОЛОДИМИР,
Єпископ Житомирський і Поліський

АФАНАСІЙ,
Єпископ Харківський і Полтавський

ГЕРМАН,
Єпископ Чернівецький і Хотинський

ІОАН,
Єпископ Львівський і Самбірський

ВОЛОДИМИР,
Єпископ Вишгородський і Подільський, вікарій Київської Єпархії

МСТИСЛАВ,
Єпископ Тернопільський і Червоногородський, вікарій Тернопільської Єпархії

АДРІАН,
Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський

28 травня Відкритий чемпіонат Тернопільської області з Динамічної піраміди

Православні “автокефалісти” з Теребовлі випрошують визнання у Вселенського Патріарха Варфоломія і читають … «Коммерсантъ Украина»