111

Судячи з усього, цей рік для агропромисловості Україні видався на славу: чи не з усіх видів сільськогосподарських культур прогнозують небувалі врожаї. Черговий оптимістичний прогноз стосується картоплі.

Аграрії вже почали масову збирання пізніх сортів картоплі (складових основу споживання) в господарствах населення всіх регіонів країни. І згідно з початковими даними і на думку експертів агентства «АПК-Інформ: овочі та фрукти”, цей урожай цілком може стати рекордним в історії України.

У середині серпня агентство підвищило прогноз урожаю картоплі, згідно з яким надлишок картоплі на ринку України може перевищити рекордні 1 млн. тонн. Вже зараз ціни на картоплю знаходяться на рівні, який майже відповідає собівартості виробництва. Так, президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса обіцяє, що у зв’язку з хорошими врожаями і відсутністю дефіциту, ціни на картоплю будуть нижче, ніж у минулому році, відсотків на 20%.

Правда, незважаючи на успішний урожай, дівати такі обсяги картоплі особливо буде нікуди. За словами Тетяни Гетьман, керівника проекту «Агроогляд: овочі та фрукти”, в цьому сезоні у Україні практично не буде можливості експорту картоплі на зовнішні ринки. Наприклад, у Російській Федерації також прогнозується різке зростання виробництва, а експорт картоплі в ЄС буде неможливий через якісних параметрів української продукції.

Так що виходить, що внутрішній ринок картоплі цього року заповнений вдосталь, і українці можуть затарюватися скільки душі завгодно.

Нагадаємо, за словами Алекса Ліссітса, український ринок картоплі незабаром почне змінювати структуру. Так, пан Ліссітса робить ставки на розвиток агрохолдингів. За його словами, їх частка у виробництві картоплі в Україну через 5 років буде складати не менше 10-15% від загального виробництва. На сьогодні ж основним стимулюючим фактором процесів інтеграції в даному сегменті є практично повна відсутність конкуренції – на 97-98% його виробництво зосереджене в господарствах населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.