111

Комітет Опору Диктатурі (КОД) звертається до всіх українців із закликом 23 серпня, в День Українського Державного прапора, та 24 серпня, в День Незалежності України, підняти національний стяг у себе на будинку, в подвір’ї, на балконі, а на одяг прикріпити синьо-жовту відзнаку.

1 comment

 1. Віктор Борківський з роду графів Дунін-Борковський

  Усе це, вибачте, дурня, бо жодного з із сьогоднішніх «впливових людей» та орденоносців я не бачив 19 серпня 1991 року на площі біля ВР УРСР, куди прибув я та декілька тисяч членів створеного мого товариства «Вітчизна», товариства «Захисників декларації про державний суверенітет України» . Ми готові були до цього, бо 18 серпня провели мітинг біля консерваторії на Майдані Незалежності під гаслом: «Україна не сота губернія, Україна – держава». На той час ми зібрали уже майже 300 тисяч підписів під вимогою до ВР УРСР призначити референдум щодо проголошення незалежності. Про наш мітинг від 18.08.1991 року вийшла публікація у газеті «ВК» № 158 (14273) від 19.08.1991 року. Тут сказано, що ми реально розуміємо, що не усі погодяться з нашою позицією. Але, як сказано у статті «Пристрасті по договору» журналіста Лариси Васильєвої, я, як голова Товариства, заявив, що «Посіяне все рівно проросте. Ми примусимо людей думати».
  Стаття закінчується повідомленням про те, що у цей же час біля Республіканського стадіону проводився мітинг Селянською демократичною партією та товариством Меморіал де ратували за конфедерацію. По закінченню мітингу конфедератів, де виступаючі називали мене провокатором, який закликає до незалежності з метою спровокувати напад Москви на Україну, протоієрей УАПЦ Петро Бойко відправив молебень за конфедерацію.
  19 було ГКЧП, яке спровокував я та члени товариства «Вітчизна» і тому ми усі були під ВР УРСР, де над нами висіли вертольоти із спецназом, а мене особисто опікав заступник міністра Віталій Розенко. Він заявив, що у разі прийняття рішення ВР про арешти протестантів ГКЧеПістам – від дасть команду заарештовувати нас, а сам такої ініціативи не прийматиме. Про це згодом я заявлю комісії по ГКЧП.
  20 – у приміщенні Спілки письменників відбулося зібрання демократичних сил на супротив ГКЧП. Про це описано у книзі Леся Танюка про супротив ГКЧП. До речі, єдиній документальній книзі. Тут я передав через Леся лист Кравчку не плазувати перед ГКЧПістами, що Лесь і зробив.
  22 – на Майдані Незалежності відбувся мітинг демократів із закликом боротьби проти путчистів, який організував Володимир Чемерис. Була дана команда заарештувати його, про що таємно повідомили працівники міліції і арешт не відбувся.
  22 – путчисти здалися нам. 24 – проголошено Акт незалежності під тиском майже 100 тисяч мітингуючи на площі біля ВР. Був зірваний прапор комуністів, та піднятий під нашим тиском прапор борців за незалежність України.
  25 – ми з Юрієм Збітнєвим здерли з приміщення так званого ЦК КПУ червоний прапор комуністів-ГКЧеПістів і тут же продемонстрували його на площі Незалежності, де я з Товариством проводив мітинг. Це радісно привітали переможці боротьби за незалежність України
  Згодом я жорстоко розрахуюся за усе це. Жодна собака від демократів не захистила мене. А україноненависника Савченка, особу, яка, будучи капітаном міліції, верещала на увесь майдан, що повісить мене за боротьбу з КПРС-СРСР-КДБ – міністр Юрій Луценко та президент Ющенко зроблять заступником міністра МВС та генерал-лейтенантом. Зробили заслуженим і багатим пенсіонером, орденоносцем незалежної України. Ось де правда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.