Цю статистику подає в своїй статті для ZN.UA перший заступник міністра соцполітики України Василь Надрага.
«В Україні кожна третя молода людина, яка бажає працювати, не може цього зробити. Результати деяких соцопитувань навіть стверджують, що п’ята частина вже зневірилася в тому, що десь може прикласти свої сили. З одного боку, такий природний стан речей. З іншого — через кілька років покоління 55-річних піде на пенсію й виникне величезна діра в обсязі трудових ресурсів України. Вона миттєво позначиться на прирості ВВП і доходах більшості жителів країни. Щоб цього не сталося, діяти треба вже сьогодні», — вважає автор.
За статистикою, Україна посідає аж ніяк не почесне друге місце в Європі з падіння зайнятості серед молоді. У період з 2007-го по 2009 рік серед дорослого населення країни приріст безробітних становив два відсоткові пункти, тоді як серед молоді – 4,9 відсоткового пункту. І це при загальному зростанні рівня безробіття (за методикою Міжнародної організації праці) на 3,7 відсоткового пункту — з 6,9% до 9,6% працездатного населення.
Криза лише загострила проблеми з молодіжною зайнятістю в усьому світі. Сьогодні саме на молодь припадає майже 40% світового безробіття. У 2009 році близько семи мільйонів людей віком від 15 до 24 років опинилися без роботи. (До цього їх звільняли приблизно по 200 тисяч людей на рік.)
«Працевлаштування людей віком від 15 до 24 років завжди було особливо віртуозною задачею, і не тільки в Україні. Навіть коли справи в компаній ідуть угору, мало хто поспішає наймати некваліфікованих працівників. Їх доведеться навчати, багато з них не впораються або, в силу віку, не захочуть ставитися до роботи відповідально. Молоді люди мало думають про стабільність і кар’єру, вони воліють звільнитися, зіткнувшись з першими ж труднощами», — відзначає автор.
В. Надрага наводить кілька принципів, які можуть вирішити проблему молодіжного безробіття в Україні: соціальних діалог, реформування освіти, податкові пільги, зміни в законодавстві, спеціальні програми.
Детальніше читайте в статті Василя Надраги «Як працевлаштувати „втрачене покоління“?» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».