Міліціонери затримали шахрая, який представлявся правоохоронцем

Поділитися

Понад півроку міліціонери Тернопільщини розшукували підозрюваного у шахрайстві жителя обласного центру. Складнощів у пошуку вистачало ще й тому, що зловмисник мав фінансові можливості довго «лежати» на дні, адже, обіцяючи потерпілим автівки за здешевленими цінами, привласнив майже сімдесят тисяч доларів. За справедливістю і бажанням покарати шахрая до міліціонерів зверталися все нові й нові потерпілі.
Як розповів начальник слідчого управління обласної міліції Тарас Боднарчук, уся ця шахрайсько-кримінальна веремія закрутилася навесні минулого року. Інформація про те, що за півціни можна купити конфісковані банківською установою автомобілі, дійшла до одного тернополянина. Чоловік зустрівся з 31-річним «благодійником», котрий пообіцяв посприяти у придбанні транспорту. На вибір клієнта молодик запропонував різноманіття моделей та видів. Навіть запросив поїхати на штраф-майданчик фінансової установи і самому вибрати потрібний транспортний засіб. Запевнив, що на територію майданчика, де стоїть конфіскована нерухомість на колесах, доступ мають тільки працівники банку і він – співробітник правоохоронних органів. Хоча, як з’ясується згодом, інформація про аукціонні машини, як і доступ до них – публічні. Вигадав і те, що він правоохоронець. Але гірка правда стане відома покупцеві тільки через півроку, а тоді чоловік, наче у мареві, збирав, позичав гроші, аби стати власником легковика «Шевроле» та пасажирського автобуса «Богдан». «Благодійник» спочатку попросив завдаток, аби підтвердити серйозність намірів покупця. Через три тижні пообіцяв пакет документів, які б засвідчили право власності останнього на транспортні засоби. Проте за вказаний період виникли форс-мажорні обставини з оформленням паперів. Проте посередник і далі вимагав гроші. Тернополянин спродував усе, що міг, аби доплатити і не втратити спокусливої пропозиції. Як результат, в руках шахрая опинилося двадцять три тисячі американських доларів, а покупець терпляче чекав, коли ж нарешті йому видадуть документи і дозволять забрати транспорт зі штраф-майданчика.

В довгих очікуваннях сподівався на дешевий «Шевроле» ще один житель обласного центру. В шахрайські тенета потерпілий потрапив так само: вигідна пропозиція, завдаток, непередбачувані проблеми, прохання зачекати. У чоловіка лиходій виманив чотири тисячі сімсот «зелених».
Географія злодіянь дурисвіта розширилася, щойно йому випала нагода познайомитися з жителем Підволочиського району. Спокуслива пропозиція незнайомця про те, що можна придбати за нереально дешеву ціну конфіскований банком транспорт одразу сподобалася чоловікові. Серед запропонованих марок клієнт обрав «Мазду». Щоправда, його «благодійник» на оглядини не возив, довірливому чоловікові вистачило й липового посвідчення, яке незнайомець показав, запевнивши, що він співробітник правоохоронного відомства. За мріями про дешеве авто пильність та безпечність відійшли на другий план. Зустрічі було дві. Жодних реальних документів чи, бодай, підтверджень, що посередник має можливості посприяти у придбанні транспорту, покупець так і не дочекався, зате віддав дев’ять тисяч доларів.
Ще один потерпілий, що замовив для себе іномарку «Рено», віддавши лиходієві дев’ять тисяч «зелених», привів із собою двох родичів та товариша. За обіцяні два автомобілі марки «Ланос» та «Тойоту» обдурені оплатили шахраєві понад двадцять п’ять тисяч валютою.
Хтозна, скільки б ще людей потрапили у шахрайські тенета зловмисника, якби про такого роду «діяльність» молодика не довідалися міліціонери. Крутій накивав п’ятами. Багато сил і засобів витратили тернопільські міліціонери на його пошуки. Затримали зловмисника на Полтавщині.
На даний час слідчі інкримінують 31-річному пройдисвіту дві статті – шахрайство, вчинене повторно, у великих розмірах та самовільне присвоєння владних повноважень. Після розслідування він постане перед судом. Щоправда, тисячі доларів він розтринькав на п’янки-гулянки.
Міліціонери звертаються до людей із застереженнями: не спокушуйтесь на дешевизну, не ведіться на заманливі пропозиції. Хай гіркий досвід тих людей, які так беззаперечно повірили шахраєві, стане добрим уроком і пам’яткою, що безкоштовний сир буває лише в мишоловці. Розпізнати нечистих на руку шахраїв не складно. Вони надто балакучі, завжди і у всьому з вами погоджуються, допоки не отримають бажаного, вміють переконувати, без роздумів пристають на ваші умови, і, що найважливіше, вміють втертися в довіру. Тому, якщо незнайома людина, з котрою ви щойно поспілкувалися, здається вам наче давній приятель, краще йдіть від неї геть, – радять правоохоронці.

Парафія села Розгадів відсвяткувала 100-літній ювілею храму

На фестивалі лемківської культури міліціонери забезпечили правопорядок