Тернопільщину відвідала чисельна делегація українців, які живуть у Бразилії

Поділитися

 

Близько 180 учасників українських фольклорні колективів «Полтава» та «Барвінок» з м.Курітіба Бразилії побували цими днями на Тернопільщині.

Гості мали нагоду відвідати м.Зборів та Тернопіль, виступити на Співочому полі обласного центру, ознайомитися з історичними та духовними пам’ятками Тернопільського краю, зустрітися із представниками обласної влади, а ще – побувати на прадідівських землях, адже батьки багатьох із гостей є вихідцями з Тернопілля.

Представники української діаспори Бразилії перебували в нашій державі в якості учасників Світового конгресу українців, який відбувався у столиці. То ж, перш ніж повернутися додому, вони вирішили помандрувати українськими землями і залишилися задоволеними зустріччю та перебуванням на гостинній Тернопільській землі.

Як розповіли учасники цих колективів, у Бразилії українці належать до одної з найстаріших етнічних груп. Перша відносно велика група українців з Галичини приїхала до Бразилії в 1895 р. Інші масові переселення мали місце протягом кінця ХІХ – початку ХХ ст. (з Галичини, Наддніпрянщини і Західної Волині). І вже в цей період з’явились громадські та культурно-освітні організації українських іммігрантів у Бразилії. Друга хвиля української імміграції до Південної Америки припадає на період між Першою і Другою світовими війнами. Третя хвиля імміграції українців належить до перших повоєнних років.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Петро Гоч, такі зустрічі є важливими для популяризації тернопільського краю, налагодження співпраці із закордонними українцями.

«Свідченням важливості такої співпраці є те, що Президент України Віктор Янукович визначив як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо закордонних українців». Цей документ передбачає на законодавчому рівні затвердити засади співпраці із закордонними українцями», – каже Петро Гоч.

До речі, український фольклорний колектив “Барвінок” є найстаршим ансамблем українців Бразилії – 1930 рік вважається початком його діяльності, метою якої є збереження та розвиток українських традиції на території Бразилії.

В 2007 році він став першим українським колективом з Бразилії, який побував в Україні та мав можливість взяти участь в мастерклассах відомих українських колективів, таких як Ансамбль ім.П.П.Вірського та Українського народного хору ім. Г.Г.Верьовки.

У 1980 р. в Куритібі за ініціативою УГКЦ було створено релігійно-культурний центр “Полтава”, який має однойменну фольклорну групу, хор, капелу бандуристок “Фіалка”, оркестр.

Телеканал СТБ розповів патріотично про тернопільський чемпіонат Європи з водно-моторного спорту

За вирощування марихуани подружжя постало перед судом