На Тернопільщині самозванці заселили середньовічний замок національного значення

Поділитися

Микулинецький замокТернопільщина славиться на всю Україну тим, що тут зосереджено близько 30 % історичних замкових споруд, розміщених на території держави. Микулинецький замок, що в с. Микулинці, Теребовлянського району – один з них, він входить до Національного заповідника “Замки Тернопілля” і знаходиться під державною охороною. Але потрапити на його територію не так вже й просто. Справа в тому, що це…приватна власність!? Вже десятки років територію старої фортеці заселяють люди, які, начебто, мають на це всі дозволи. Селяни поставили на вході ворота, посадили двох злих собак для варти, підвели електрику та воду, подвір’я ж розорали під город і сокійно господарюють. Що цікаво, у селищній раді достеменно не знають законно це чи ні.

Працівники національного заповідника кажуть, що перші пожильці з’явилися тут ще у 30-х роках. На даний час, у середньовічному замку проживає семеро людей і виселятися вони не мають наміру. Найстарша з новоселів переконана, що фортеця її за законом. Каже – вона отримала замок у спадок від матері, а та в свою  чергу – у подарунок від графині з роду Рейтів, як найкраща служниця. Але все це лише красива легенда, офіційних документів про дарування немає.

Голова Микулинецької селищної ради Роман Михайлович Ваврух говорить, що займатися подібними питаннями – не його компетенція: “ Треба робити розслідування з прокуратурою і іншими органами, які мають цим займатися. Це мають ініціювати ті органи, яким це по праву належить, бо пам’ятка архітектури не є на балансі селищної ради”.
Керівництво Національного заповідника “Замки Тернопілля” зацікавилось даною проблемою і вже готує документи в прокуратуру та суд, оскільки на баланс їм передали тільки фортецю без житлових будинків із поселенцями. Та залишається ще одне питання: чому пам’ятка архітектури 15-го століття досі залишалася поза увагою співробітників історико-культурного заповідника, основним завданням якого є збереження та реставрація пам’я­ток культурної спадщини?

Лілія Куленич

КРУ пропонує скористатись „телефоном довіри”

Дожилися, “Повстанська Ватра 2011 – УНІЖ” – ВКонтакте