Про явлення Божої Матері на куполі каплички “Всецариця”, що у церкві Святої Покрови в Чорткові, описано в книзі “Під знаком благодаті”

Поділитися

Про явлення Божої Матері на куполі каплички “Всецариця”, що у церкві Святої Покрови в. м. Чорткові описано в книзі “Під знаком благодаті” випуск книги присвячено до 100-річчю церкви Св. Покрови.
Розповідь з книги наведена нижче.

Знак благодаті

Власне, описане нижче, навряд чи вже стане сенсацією для люду чортківського, усіх небайдужих серцем з ближніх чи дальніх міст і сіл. Бо блага вість про чудесну з’яву Матері Божої – нашої Найсвятішої Заступниці – над Святим Джерелом Всецариці біля церкви Святої Покрови надто швидко облетіла усі усюди. І нині біля джерела людно мало не до опівночі – люди їдуть і їдуть – автомобілями, бусами, автобусами… Цілий місяць, щодня, відправлявся Подячний молебень до Пресвятої Богородиці.

Диво дивне сталося, коли Святому Джерелу Всецариці минуло два роки. Навіть не просто такого собі дня, а сонячного, надзвичайно погідного, сповненого тріумфом річниці нашої незалежності – 24 серпня 2004 року. Мешканець міста, військовослужбовець В’ячеслав (родом він із Овруча, що на Житомирщині, а у Чорткові служить вже 11 років), пішов зазняти на відеокамеру наші місцеві раритети. Сестра, що живе у Росії, попросила привезти їй касету із рідними вже братовому серцю місцями. Звісно, не міг пан В’ячеслав і на подвір’я храму Святої Покрови не зайти, тим більше, що бував тут не раз. Підійшов до каплички джерела Всецариці, навів об’єктив на сяючий у сонячному промінні купол над дашком каплиці. І – о диво! – у віконечку відеокамери не побачив звичного хреста. Там стояла вся у сонячних золотих променях фігурка Матері Божої – нашої Найсильнішої Всемогутньої Заступниці. Це справді була Діва Марія, покрита омофором.

Ошелешений побаченим, сповнений страхом Божим і незрозумілою радістю,пан В’ячеслав побіг до пароха церкви – показати зафіксоване на відеоплівку. Лиш Божому провидінню відомо, чому його було обрано для чудесної з’яви Богородиці.

Учисліпершихдоспогляданняувіконечкоцифровоївідеокамери отієї благословенної миті долучився й парох греко-католицького храму – Вознесенської церкви у Чорткові – отець Андрій Мельник. Запам’яталися його сповнені подивом духовної радості й зачарування очі, одразу ж мовлені слова: „Вітаю вас, отче! На вас сходить благодать Божа!”

Безперечно, у з’яві Матінки Божої для всіх нас є знак благодаті. Сама Богородиця – символ Духа Святого, символ чистоти і радості. Позаду фігурки – особлива, дуже ясна блакить. А промінь, що струменить вертикально, без сумніву, символізує сходження Богородиці з Неба. І хоч той, кому Вона об’явилася, знімав капличку під кутом 30-40 градусів,Мати Божа повернута обличчям до церкви, до Божої домівки, до храму душі кожного з нас. А над чолом у Неї виразно сяє золотий німб.

„З’ява Матінки Божої – велике щастя для усіх нас, – переконаний отець Михайло Левкович. І не випадково така дивовижна подія сталася саме на День Незалежності. Думаю, ця чудесна з’ява віщує позитивні зміни у нашій державі. А чому саме у цьому місці? Хтозна. Ймовірно, чимось заслужили ми на таку ласку. До речі, вже після чудесної з’яви Богородиці, зафіксованої на відеоплівку, це чудо знову бачили четверо осіб. Сяючу постать замість хреста можна було спостерігати кілька хвилин”.

„З вересня 2004 року, в п’ятницю, правило у церкві Покрови 12 священиків. Під час Служби Божої я сиділа на лавці під церквою. У час Святого Причастя я подивилася на купол каплички, це було десь о пів на одинадцяту, я побачила на капличці Три Божих Особи. Коли кінчався молебень, особи потрошки почали зникати. Бачила це ще одна жінка, яка також це може підтвердити” (Марія Гуцанюк).

„Після богослужіння священик говорив у церкві проповідь. У той момент на куполі Всецариці під хрестом з правої сторони з’явилась велика зірка, коло неї дуже яскраві промені, навколо кружляли чи то ангелята,чирожі.Я не можу сказати.Такстоялана місці,поки не вийшли священики і люди з церкви. Потім велика зірка щезла, а з’явилось п’ять зірок: дві більші, дві менші, а п’ята, найменша, лишилась на тому місці з яскравим сяйвом, і так вона стояла цілу відправу молебня. У той момент я глянула у сторону каплички Матінки Божої і знову звернула увагу на купол Всецариці: частинка купола була відкрита, а всередині стояли люди. У часі Святого Євангелія знову з’явилась велика зірка і ще яскравіша, барвисті промені аж закрили хрест. Так тривало до кінця відправи. Потім усе зникло (Расевич Марія, п’ятниця 3.08.2004 року).

Як стверджує отець Михайло, вже тривалий час після з’яви Богородиці до церкви йдуть і йдуть віруючі різних конфесій. На цьому святому місці не виникає ні суперечок, ні переконувань у правоті віри тих чи інших. „Богородиця з’явилася для всіх, хоч уподобала собі це місце, – мовить священик. – Головне, що Вона своїм об’явленням примирила і поєднує всіх братньою любов’ю, що є для нас всіх єдиною Матір’ю Божою…”

з книги “Під знаком благодаті”

З повагою, о. Андрій Левкович

Губернатор Тернопільщини розповів як підняв область з 24 місця на 16

Найвідоміший український суддя-“колядник” отримав 10 років