Сьогодні Синод Єпископів УГКЦ застановляється над Стратегією розвитку УГКЦ на період до 2020 року

Поділитися

5 вересня у Куритибі (Бразилія) розпочалися робочі засідання Синоду Єпископів УГКЦ, який триватиме до 11 вересня. Сьогодні, упродовж другого дня робочих засідань, учасники Синоду обговорюють, вносять свої правки до проекту Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року. Стратегія розвитку УГКЦ є головною темою цьогорічного Синоду.

Доповідачами у другий день роботи Синоду Єпископів УГКЦ є Владика Стефан (Сорока), Митрополит Філадельфійський, та Владика Давид (Мотюк), Єпарх Едмонтонський.

«Для мене найважливіше, щоб усі наші єпископи, зібрані на Синоді, прийняли стратегію розвитку Української Греко-Католицької Церкви. Тоді це буде не лише бачення певної робочої групи, а бачення і прагнення всього нашого єпископату. Це означає, що випрацювана стратегія реалізовуватиметься в усіх наших єпархіях, як в Україні, так і за кордоном», − відзначив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, говорячи про головну тему цьогорічного Синоду.

Пригадуємо, що попередній Синод, який проходив у 2010 році у Львові, створив відповідну робочу групу, яка мала сформулювати бачення розвитку УГКЦ за наступні десять років. До цієї групи увійшли єпископи, які були уповноважені від імені всього Синоду представити таке бачення розвитку Церкви. Відтак, була створена ще одна група, яка випрацювала відповідні механізми для досягнення цієї мети.

За словами Блаженнішого Святослава, основний акцент стратегії розвитку Церкви – євангелізація. «Якщо тільки духовенство здійснюватиме цю стратегію, то це зачепить дуже невелику частину нашого церковного тіла. А ми хочемо, щоб до її втілення долучилася уся спільнота Церкви: духовенство і миряни. Щоб показати, якою важливою є роль мирян у Церкві, ми плануємо наступний рік проголосити Роком християнського покликання з наголосом на покликання мирян», − наголосив Глава УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ

У тернопільській школі №8 освятили капличку

У Бразилії презентували новий Катехизм УГКЦ