У Тернопільсько-Зборівській єпархії розпочав діяти новий християнський навчальний заклад

Поділитися

1 вересня відбулося урочисте відкриття Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого». Новий заклад створено шляхом реорганізації і злиття загальноосвітньої школи № 12 і колегіуму ім. Йосифа Сліпого. Концепція закладу об`єднуює зусилля держави і церкви та є практичним втіленням договору про співпрацю та партнерство з метою впровадження в систему освіти Тернополя християнської моралі, культури та традицій нашого регіону, який уклали 31 травня 2011 року єпарх Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк та міський голова Тернополя Сергій Надал.

В урочистому відкритті закладу взяли участь міський голова Сергій Надал, начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк, депутати міської ради та директор комплексу п. Марія Гуцал. З привітальним словом до присутніх від імені владики Василія Семенюка, єпарха Тернопільсько-Зборівського, звернувся генеральний вікарій єпархіального управління о. Андрій Романків. «В Україні існують приватні християнські школи, проте вони не є для всіх доступними. Ця модель християнського шкільництва, на базі комунальної форми власності, дасть змогу дітям не тільки отримати якісну освіту, а також християнське виховання, – зазначив священик. – Для всіх нас є символічним відкриття закладу, який носить ім`я Патріарха Йосифа, в 100-у річницю його успішного закінчення Тернопільської гімназії та в 20-ту річницю незалежності України». Проповідник підкреслив важливість постаті Патріарха в історії українського народу і церкви: «Патріарх Йосиф Сліпий завжди вірив в незалежність України. Він наш земляк, який ходив вулицями Тернополя. Це велетень духа, людина зі світовим ім`ям, яка боролася за людську гідність, любила Бога та свою державу».

Вкінці священики окропили освяченою водою 455 школярів-колегіантів, вчителів та батьків, а брати-семінаристи подарували кожному учневі та вчителеві книги «Життєвий шлях Патріарха Йосифа Сліпого» та «Заповіт». Відтак відбулося освячення молитовної каплиці.

Невдовзі у закладі буде обладнано музей Патріарха Йосифа.

Тернопільські веслувальники Костя Мельничук та Олег Тарновський завоювали три медалі

Проект ”Твій лицарський хрест”