Різке зменшення населення пов’язане з тим, що на селі не проведено якісної земельної реформи, яка б  забезпечила селян нормальними умовами праці.

А ще значно зменшено капітальних  вкладень в село, що привело до руйнування його і так слабкої інфраструктури.  

З цього приводу «Про все» поспілкувалось головою Тернопільської облдержадміністрації у 2007-2010 роках Юрієм Чижмарем

–          Гляньте, чи укомплектовані сільські школи необхідним обладнанням для навчання, підрахуйте, у скількох селах  лишилися фельдшерсько-акушерські пункти, в якому стані сільські клуби…  Відтак зрозумієте, чи може молода людина бачити для себе перспективу у селі,- почав доволі відверто нашу розмову Юрій Васильович.

–          Протягом кількох років ви очолювали Тернопільську ОДА. Напевно, були чи не в кожному населеному пункті, знаєте всі проблеми. А що може сказати втішного про село в нашому краї, перспективи?

–          Нині  демографічні проблеми села знаходяться чи не на останньому місці. І молодь масово виїжджає до міста. Там є певна інфраструктура,  і найголовніше –  можливість знайти роботу. Тому основне завдання держави в тому, щоб у процесі земельної реформи вирішити проблему села, яке зникає. Бо все,  що сьогодні говориться про село –  виключно у плані залучення інвестицій. Про те, щоб більше вирощувати, більше збирати… Але ж це не значить, що будуть створюватися нові робочі місця, бо підвищена технологічність виробництва призвела до різкого скорочення потреби робочих рук.

–          І що робити?

–          На мою думку, реформа повинна йти таким чином, щоб владні мужі не просто ставили завдання продати землю (нашу українську землю залюбки куплять!), а щоб  на цій землі створювались тваринницькі ферми, переробні комплекси, консервні заводи, щоб люди змогли знайти собі роботу і зрозуміли, що тим самим  збільшується сума податків, а в силу цього покращується інфраструктура села.

–          – А кошти?

–          А гроші в аграрний сектор прийдуть. Вони й сьогодні прийшли не тому, що держава аж надто переймалася розвитком аграрного сектору, а тому що люди почали працювати і побачили можливість заробити гроші.

Спілкувався Віталій Мацюк

 

 

Напишіть відгук