Економічна криза призвела до зростання безробіття серед молодих людей як у промислово розвинених, так і країнах, що розвиваються і серйозно підірвав докризові успіхи на цьому напрямку і перспективи відновлення ринку праці. Про це йдеться в новій доповіді Міжнародної організації праці про тенденції в сфері зайнятості молоді.

Автори доповіді відзначають, що абсолютна кількість безробітної молоді трохи знизилася – з 75,8 мільйона в 2009 до 75,1 в 2010 році. Але цей показник помітно гірший докризового рівня 2007 року – 73,5 мільйона безробітних. Очікується, що до кінця 2011 року абсолютна кількість безробітних молодих людей у ​​віці до 24 років складе 74,6 мільйона – 12,6%.

У період з 2008 по 2009 роки спостерігалося безпрецедентне зростання безробіття серед молоді. В даний час ситуація дещо покращується, однак сьогодні більше молоді йде з ринку праці, ніж працевлаштовується. Найбільшим чином ця тенденція торкнулася регіон Європейського союзу.

За словами експертів, занадто повільне відновлення кількості гідних робочих місць посилює хронічну нездатність світової економіки забезпечити майбутнє для всіх молодих людей. Це підриває стійкий розвиток держав, посилює незахищеність сучасної молоді, яка зіткнулася одночасно “з високим рівнем безробіття, бездіяльністю і нестандартними формами роботи”.

Автори доповіді вважають, що безробіття і загальне розчарування серед молоді є фактором протестів і демонстрацій по всьому світі. Експерти також відзначили, що падіння ринків праці в роки рецесії небезпечні довгостроковими наслідками з точки зору зайнятості і викликають недовіру до політичної та економічної системи.

Як повідомлялось, за офіційною статистикою рівень безробіття в Україні наразі рекордно знизився. У вересні кількість непрацевлаштованих знизилась на 0,1 процентного пункту до 1,5%.

Джерело: ТСН

Напишіть відгук