Справжню криївку вояків УПА відкриють у Тернопільському музеї політичних в’язнів. Одним з ініціаторів цієї справи є депутат облради Степан Барна та активісти молодіжного науково-пошукового товариства «Обереги». У музеї вже є кімната, присвячена діяльності ОУН-УПА, але активісти хочуть зробити її більш реалістичною.

Криївки відігравали велику роль у повстанському русі, були місцем останнього спочинку для багатьох партизанів. Відшукавши криївку, енкеведисти негайно її оточували, вимагали здатися, а потім її обстрілювали чи закидали гранатами. Деколи застосовували спеціальний газ, щоб взяти повстанців живими, бо ті завжди залишали кулю для себе.

Нині в одній з камер музею йдуть інтенсивні роботи над інтер’єром партизанської схованки. Виконавці поставили собі за мету повністю відтворити побут упівців аж до найдрібніших деталей – меблів, стін, підлоги. Тоді кожен відвідувач музею зможе на собі відчути атмосферу партизанської схованки, –  впевнений Степан Барна:

– Ми максимально наближаємо умови цього приміщення до бойових. Наша ідея полягає в тому, щоб популяризувати діяльність УПА і показати, як жили і боролися за Україну ці люди, віддавали за неї своє життя.

Приємно, що до робіт у криївці активно долучається молодь. Представники організації «Обереги» вже кілька днів орудують інструментами аби надати музейній кімнаті якнайбільшої відповідності оригіналу. Роботи по вдосконаленню приміщення планують завершити за тиждень.

Напишіть відгук