Тернопільський “тризубівець” може сісти за Сталіна

Поділитися

Прокуратура зажадала засудити представників організації “Тризуб”, які обезголовили запорізький пам’ятник Йосипу Сталіну, на термін від 2 до 3 років умовно.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” після засідання у Жовтневому районному суді.

Дев’ятьох “тризубівців”, які обезголовили власність Запорізького обласного комітету КПУ – пам’ятник Сталіну, державне звинувачення зажадало засудити умовно.

Держзвинувачення запропонувало суду “визнати винними і засудити Романа Хмару, Василя Абрамова, Олексія зануду, Юрія Пономаренка, Віталія Вішнюка, Пилипа Тарана до 3 років позбавлення волі на випробувальний терміном, а також Анатолія Онуфрійчука, Василя Лабайчука і Едуарда Андрющенко – до 2 років позбавлення волі з випробувальним терміном”.

Прокуратура також зажадала “цивільний позов Запорізької обласної організації Компартії України задовольнити частково і стягнути з підсудних 109 тисяч 828 гривень в рахунок відшкодування матеріального збитку”.

Сторона захисту заявила, що не згодна з вимогами державного обвинувачення, оскільки вважає, що “звинувачення прокуратури не базується на законі” і “дії підсудних мали ідеологічне значення”.

Адвокати зазначили, що “звинувачення вимагає строків навіть для двох підсудних, які не брали безпосередньої участі в спиленяя сталінської голови: один знімав процес на відеокамеру, інший – показав націонал-патріотам місце знаходження пам’ятника”.

Як зазначив на судовому засіданні адвокат підсудного Олексія Зануди Володимир Санжаревський, “будь-який вирок суду підсудні будуть оскаржувати в інстанціях аж до Європейського суду, якщо не знайдуть захисту в судах України”.

“Я думаю, що позиція прокуратури, як і всієї правоохоронної системи у цій справі, завуальована і спрямована на знищення та утиски. Мають місце політичні мотивації, позиції ідеологічні переносяться в кримінальну площину”, – заявив адвокат.

Жовтневий райсуд Запоріжжя призначив наступне засідання на 30 листопада, де підсудним буде надано останнє слово.

Оголошення вироку призначено на 12 грудня.

Як повідомлялося, пам’ятник Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року на території Запорізького обкому КПУ.

28 грудня 2010 року невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація “Тризуб”.

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам’ятник Сталіну.

І знову страшна аварія у Збаражі

Подвійне дно «Свободи» (Тернопіль: рік після виборів)