Ігор Яворський : «Якщо я зробив цих дітей щасливими хоч на кілька годин, то вже не даремно прожив на світі!»

Поділитися

З нагоди дня святого Миколая  у Тернополі традиційно відбулося чимало благодійних акцій, адресованих дітям, однак всі вони обмежувалися  в основному одноразовими заходами. А от у відомому тернопільському кафе «Джелато мафія» стартувала доброчинна  акція «Зроби добро – допоможи дитині!», яка триватиме постійно. Її організатори – обласна організація політичної партії «Україна майбутнього», благодійний фонд Ігоря Яворського «Мрії збуваються», ТОВ «Українське морозиво» та власники «Джелато мафії» – вирішили об’єднати  свої зусилля для того, щоб зробити життя сиріт та дітей з неблагополучних сімей  кращим і цікавішим. Відтепер щотижня  більше десятка вихованців тернопільського дитячого притулку зможуть приходити до «Джелато мафії», аби в красивій затишній обстановці посмакувати справжньою італійською піцою, різноманітними напоями, солодощами, випічкою і морозивом. Та справа навіть не в пригощанні, а в тому,що це буде для дітей, переважна більшість з яких раніше ніколи не бували в таких закладах, своєрідним «виходом у світ», можливістю пізнати щось нове,розширити світогляд і коло спілкування, познайомитись з цікавими людьми.

«Задумуючи цю акцію, – говорить голова обласної організації партії «Україна майбутнього» Ігор Яворський, – ми думали не тільки про те, як допомогти дітям, а й про те, щоб об»єднати навколо такої благородної справи якомога більшу кількість людей. Адже солідарність(до речі, це ключовий принцип нашої партійної ідеології) – важлива складова українського національного характеру, основа духовної єдності українців. Саме вона сприяє діалогу, взаєморозумінню та розвитку небайдужого громадянського суспільства. На жаль, в наш час багато людей, які мають можливість займатися благодійництвом, приурочують це лише до якихось дат раз-два на рік, але ж це  докорінно неправильно! Тому й об»єдналися ми від щирого серця, щоб мати можливість постійно опікуватись дітьми з непростими долями, які так потребують уваги. 20 грудня вони гостювали у «Джелато мафії» перший раз. І треба було бачити, яким захопленням сяяли очі хлопчиків і дівчаток, які до цього взагалі ніколи не бували в таких в кафе і не знали того приємного відчуття, коли , приміром, батьки ведуть на смачну піцу чи морозиво, винагороджуючи за гарну поведінку або успіхи у навчанні, чи й просто аби порадувати. І якщо я зробив цих дітей щасливими хоч на  кілька годин, то вже не даремно прожив на світі!…».

«У всіх є моменти, коли особливо хочеться зробити щось добре, – продовжує співорганізатор акції «Зроби добро – допоможи дитині!», директор ТОВ «Українське морозиво» Василь Ласій. –  Коли відчуваєш, що навколо є люди, які особливо потребують  допомоги, участі , просто уваги. Та життєві проблеми й щоденні клопоти часто примушують відсувати благородні пориви душі кудись на задній план, на «потім». Відтак найбільшими нашими благодійними «акціями» стають пожертви в «банки» біля магазинних кас, милостиня на вулиці чи епізодична допомога комусь, хто за нею звертається. В мене ж завжди було переконання, що найбільша благодійність – це та, яка робиться обдумано.Бо так само, як будь-яка бізнес ідея, кожна благодійна акція дає максимальний  результат лише тоді, коли в неї вкладають і частинку душі, і свою креативність та  фантазію, а потім це доповнюється і «відшліфовується» всіма, хто працює над реалізацією. Саме так народжувався проект нашої акції. Погодьтесь, значно простіше було б завозити в дитячий притулок по ящику морозива та стосу упаковок з піцами,  але для діток, чий світ і так з ранку до вечора обмежений стінами того приміщення, це вже було б зовсім не те. Адже навіть для їхніх ровесників, які щасливо зростають у благополучних сім»ях, мати можливість піти з друзями кудись на піцу чи морозиво означає не порівняно більше, ніж просто смачно поїсти вдома».

А ось як оцінив ініціативу політиків і підприємців директор тернопільського комунального дитячого притулку Володимир Завіша :

– Знаючи глибинні потреби наших вихованців у спілкуванні з навколишнім світом , давно хотів реалізувати щось подібне, але навіть не знав, до кого з такою ідеєю підійти. А тут люди самі до нас прийшли і запропонували, причому не якісь одноразові святкові гостини, а по суті постійне співробітництво з притулком! Дітки, які у нас перебувають, раніше у своєму житті мало доброго бачили, часто лише холодний, брудний і голодний дім з батьками-пияками, тому для них такі речі надзвичайно важливі. Щодо самої їжі, то вони у нас харчуються непогано, але таких смаколиків, як у «Джелато мафії», звичайно ж, раніше й не пробували. Та й головне не в стравах, якими їх щедро пригощали, а у самій атмосфері всього того дійства. З того кафе вони виходили просто сяючими від задоволення, вони почувалися справді щасливими!А тепер вони з нетерпінням чекають наступного походу в кафе і так як ми сказали, що ходитимуть туди ті, хто найкраще вчитиметься і поводитиметься, то в них тепер є великий стимул, і вже це супер з педагогічної точки зору. Це нам дуже допоможе у виховному процесі. Думаю, що багато взяли і візьмуть для себе із спілкування з такими дітьми і організатори акції. Тому це справді надзвичайно добра справа для всіх! І я дуже вдячний цим людям.

Для того, аби благодійна акція  «Зроби добро – допоможи дитині!» не тільки тривала постійно, а й змогла перерости у якийсь потужніший проект , спрямований на покращення життя дітей-сиріт та дітей з неблагополучних сімей, її організатори звертаються з проханням приєднуватись та висловлювати свої цікаві пропозиції до всіх небайдужих громадян та юридичних осіб. Контактний телефон –  067 352 8484

 

У Тернополі юні поганіні демонстрували таланти

Банківська система Тернопільщини і України: чи вигідно вкладати заощадження в золото?