Купити “липовий” диплом нині – не проблема. Скільки ж псевдомагістрів ходить поміж нами?

Поділитися

«Есть у меня диплом, только вот дело в том, что всемогущий маг лишь на бумаге я». Ви, безперечно, пам’ятаєте ці слова кумедної пісні Алли Пугачової. У наш час стало абсолютно зрозуміло, що співала Алла Борисівна не про мага, а про магістра. Звісно, магістра сучасного, з липовим дипломом, що в епоху наших своєрідних ринкових відносин нікого не дивує. Про методику створення таких «магістрів» і піде мова.

Нині в Україні існує ціла індустрія створення липових бакалаврів, магістрів і навіть кандидатів та докторів наук. На стовпах рясніють строкаті оголошення, у яких вам пропонують без особливих зусиль стати дипломованим спеціалістом. Указано адреси, телефони і назви «фірм». Публікуються «добрі поради»: «Втечи від проблем», «Полегши собі життя» .

Ще більше таких пропозицій в Інтернеті. Коли провести експеримент і ввести у пошукову систему Google слово «купити» і літеру «д», то розумний пошуковик негайно видає варіанти до букви «д» — купити дім, диван, диплом… Уточнивши, що потрібен саме диплом, отримуємо понад шістсот посилань. Фірми наввипередки пропонували мені свої послуги, не забуваючи зазначити: «Наші ціни демократичні», «Наша діяльність легальна», і навіть гарантували «чесність та порядність». Дуже оригінальне уявлення у цих ділків про моральні риси…

Отже, є три основні варіанти такого бізнесу.

Перший — найбільш дешевий і найменш кримінальний. Вам пропонують негайно вислати копію вже захищеного дипломного проекту на вашу або близьку до неї тему, ціна послуги приблизно 300 гривень. Можна замовити не одну, а кілька, — тоді вам обіцяють знижку; доставка і оплата зазвичай через Інтернет. Терміни вражають — від 20 хвилин і до 3 днів. Далі ви самі вибираєте із запропонованого, ліпите, підставляєте щось своє і отримуєте сякий-такий дипломний проект.

Другий варіант передбачає написання проекту замість вас. Роблять це старшокурсники вузів, дипломовані спеціалісти й навіть викладачі. Ціни, звісно, значно вищі, а терміни довші.

А тепер перейдімо до третього варіанта. Тут ви купуєте не дипломну роботу, а готові «корочки» диплома конкретного вузу. У них буде зазначено ваше прізвище, набуту спеціальність тощо. Гаран­туєть­ся висока якість використовуваних бланків, печаток та інших атрибутів справжнього диплома. Ціни — у межах 800 зелених.

Щоб привабити вас, розкажуть, скільки ступенів захисту мають їхні дипломи і як вони проходять перевірку в ультрафіолетовому світлі. Однак менеджери таких фірм уже не повідомляють своєї адреси та номера міського телефону, оскільки чудово знають, що їхня діяльність підпадає під статтю 358 Кримінального кодексу, за яку можна отримати до п’яти років. Тож зв’язок із клієнтом відбувається з допомогою мобільного телефону або електронної пошти.

Тим, хто вагається, втовкмачують, що «купівля диплома — це непогана інвестиція в майбутнє й величезна економія часу». Запевняють, що можливе «проведення» диплома, тобто його реєстрація у вузі, що унеможливлює будь-які неприємності в майбутньому. Однак неприємності можуть бути, причому досить серйозні, — адже не тільки виготовлення, а й використання фальшивих документів карається законом. Але поки що ділки тіньового бізнесу не зупиняються. Про це свідчать свіжі оголошення на стовпах і крики в Інтернеті.

Проте все ж таки є один незаконний диплом, що вселяє повагу. Це диплом престижного Гарвардського університету, в якому колись навчався, та кинув науку Білл Гейтс. І ось через 32 роки Гарвард відзначив у такий оригінальний спосіб свого недоученого студента. Зроблено це на знак визнання великих заслуг Білла як у технології, так і в доброчинності. Як було б добре, коли б і наші липові дипломи вручалися тільки з такого неординарного приводу.

За матеріалами сайту Дзеркало тижня

На Тернопільщині вбивства через алкоголь – не поодиноке явище

Ялинки на вулицях Тернополя з’являться трохи більше, ніж за 2 тижні