Ми стали свідками справді історичної події не лише Тернополя – цього митрополичого осідку, а й усієї нашої Церкви

Поділитися

Заявив Блаженніший Святослав під час проголошення Тернопільсько-Зборівської митрополії

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) від імені всієї Церкви привітав Митрополита Василя (Семенюка) і подякував Господу Богу за «дар його життя і священичого покликання, за дар вірності Христовій Церкві».

Про це він сказав 22 грудня, під час Архиєрейської Літургії, яка відбулася вже тепер в архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, де було проголошено Тернопільсько-Зборівську митрополію.

За словами Глави Церкви, ми стали свідками справді історичної події не лише Тернополя – цього митрополичого осідку, а й усієї нашої Церкви.

«Саме сьогодні, у храмовий празник цього архикатедрального собору, так Господь зволив, щоб саме вперше в історії ми впровадили першого митрополита і архиєпископа новоствореної Тернопільсько-Зборівської митрополії», – сказав Блаженніший Святослав у проповіді ( слухати).

На його думку, нема нічого випадкового і саме свято Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії для нас сьогодні є тим «ключем, який допоможе нам відкрити зміст тої події, яку переживаємо нині».

«Якби запитати Діву Марію, – символічно припустив Глава УГКЦ, – що означає проголошення ще однієї митрополії нашої Церкви? Мабуть, Вона відповіла б, що відкривається ще один дуже важливий центр відродження людини і українського народу».

Тож, переконаний він, метою створення цієї митрополії є справді відродження та оновлення і цього міста, і цього краю, і всього нашого українського народу, бо це відродження не може статися в повноті лише людською силою, воно походить від Божественної благодаті.

Блаженніший Святослав побачив ще одну знакову подію цього дня, яка трапилася ще далекого 1975 року: «Для того щоб нам пояснити, яке завдання ставить Господь перед нововведеним митрополитом, відкриваймо ще одне таїнство, ще одну таємницю – саме цього дня, 22 грудня, у 1975 році наш Владика Василь розпочав своє священиче служіння. Хто ж тоді міг подумати в ті брежнєвські часи гоніння нашої Церкви, що в такий таїнственний спосіб Господь Бог готує відродження своєї Церкви і свого народу?! Те, що тоді почалося, сьогодні об’являється у всій своїй повноті і силі», – переконаний Предстоятель Церкви.

«І сьогодні благаймо, – закликав він вірних, – щоб Пречиста Діва Марія, яка зволила, аби ця митрополія була створена в Її свято, була вашою помічницею, додала сил, щоб здійснити все те, до чого вас покликає Господь Бог».

 

Департамент інформації УГКЦ

Довідка

Синод Єпископів УГКЦ прийняв рішення створити три нові митрополії: Львівську, Івано-Франківську і Тернопільсько-Зборівську. До складу Львівської митрополії ввійшли: Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії; до Івано-Франківської митрополії – Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька єпархії; до Тернопільсько-Зборівської – Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії. Першими митрополитами новостворених митрополій стали: Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, Владика Володимир (Війтишин), Єпарх Івано-Франківський, Владика Василь (Семенюк), Єпарх Тернопільсько-Зборівський.

В УГКЦ тепер є сім митрополій. Крім новостворених, ще однією митрополією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Блаженніший Святослав; до її складу входять: Київська архиєпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати. До УГКЦ належать також Перемишльсько-Варшавська митрополія у Польщі, Філадельфійська митрополія у США та Вінніпезька митрополія у Канаді.

 

Чому потрібно було звільнити з посади директора Ігоря Сачка – версія Мосійчука та Жили

Заснування Тернопільсько-Зборівської митрополії (відео)