На Бережанщині «ґвалтують» пенсіонерів!

Поділитися

До Тернопільської обласної організації політичної партії «Україна майбутнього» звернулося кілька літніх людей з міста Бережани із скаргою на те, що їх примушують передплачувати газету «Пенсійний кур’єр» (видання Пенсійного Фонду України) . Причому робиться це безпосередньо у приміщенні місцевого управління Пенсійного фонду.

«Коли люди зверталися туди виходячи на заслужений відпочинок (пенсію) чи з іншими проблемами, то, надаючи їм відповідні послуги, працівники установи наполягали, що при цьому клієнт обов’язково повинен і хоч на кілька місяців (а інколи й на рік) передплатити газету «Пенсійний кур’єр», бо, мовляв, є такий закон. Відразу і гроші брали» – розповідає один з постраждалих пенсіонерів.

Керівник  управління Пенсійного Фонду України в Бережанському районі Тернопільської області Ігор Цапок заперечив можливість таких фактів. Коментуючи описану вище ситуацію, він категорично заявив, що його підлеглі нікого до передплати не примушують, а тільки пропонують. І що жодних скарг про такі речі він досі не отримував, якщо ж хтось з пенсіонерів з таким справді зіткнеться, то нехай, мовляв, звертається за наведенням порядку до нього особисто.

«Посадовцю хотілось би вірити, – каже голова Тернопільської обласної організації «України майбутнього» Ігор Яворський. – Однак як можна не вірити стареньким людям, у яких нема жодних підстав обдурювати нас чи придумувати зайві проблеми? Багато з них довірливі, як діти, та ще й погано орієнтуються у великій кількості навколишньої інформації, часом суперечливої. Тож обдурити таких чи забити баки якоюсь напівправдою дуже легко. Але ж має бути ще й якась совість, щоб зазіхати на їхні злиденні гривні».

Те, що підчас передплатних кампаній народ намагаються «зґвалтувати»  державними виданнями з відповідною політикою на їхніх сторінках, давно не таємниця, хоч і вголос про це чомусь майже не говорять. З центру спускаються відповідні «рекомендації» на область,  звідти йде «рознарядка» на райони, ну а потім вже «обробляють» керівників установ чи підприємств, або ж «наполегливо радять» посприяти передплаті депутатам. Хто має рідних чи близьких серед сільських поштарів –може, так би мовити, з перших вуст переконатися, що проводиться відповідна робота і з ними. А крайніми,  зрозуміло, залишаються пересічні громадяни, і особливо дістається працівникам державних установ, бо так як бюджетних грошей на передплату немає, їх шукають в кишенях громадян. «Тепер от вже і до пенсіонерів дійшли! – обурюється Ігор Яворський. – Тим часом жодного закону, який би дозволяв нав’язувати комусь ті чи інші газети, в Україні не існує. Кожна людина має право передплачувати лише ті видання, які їй подобаються. А учасники ринку преси і ті, хто за ними стоїть, зобов’язані  поводитися чесно, а не виманювати у громадян гроші тим чи іншим способом. Тому надалі наша політична організація прослідковуватиме ситуацію і допомагатиме людям відстоювати свої права».

До “Jazz Bez 2011 разом з Атріум” залишилося 7 днів

Тернополянам розкажуть все про зимові походи в горах: Карпати і не тільки