Під час рейдів міліціонери Тернополя вилучають сумнівну піротехніку

Поділитися

    Сумнівну та небезпечну піротехніку, яку у місті Тернополі продавали зі столиків на центральному ринку чи на зупинках, міліціонери вилучають. Продавці не мали ліцензій на продаж таких товарів. За декілька днів правоохоронці конфіскували більше 20 тисяч петард та півтисячі феєрверків. За порушення продажу притягнули сімох продавців. В одному із таких рейдів побували журналісти газети «20 хвилин».
    
Найбільше столиків із незаконними петардами та феєрверками на центральному ринку міста. Заступник начальника відділу профілактики правопорушень обласної міліції Ігор Олеськів розповів журналістам, як відрізнити якісні петарди й феєрверки від небезпечних. «Продавати святкову піротехніку можна тим, у кого є ліцензія. І лише за тією адресою, яка вказана у ній. Ті ж торгові точки, де продають зі столиків на вулиці, ліцензії мати не можуть. Причина проста: там немає належних умов для зберігання і реалізації такої продукції і вона може завдати шкоду людині. Непоодинокі випадки серйозних травм і каліцтв». Основна небезпека – відсиріла чи перемерзла піротехніка. Через неправильне зберігання її дія не така як в інструкції, а не передбачувана. Окрім того, на вуличних точках продукція часто контрабандна, від невідомого виробника. Її продають навіть маленьким дітям.
    
На стихійному ринку тварин правоохоронці та журналісти помітили столик із петардами та феєрверками, зафіксували продаж на камеру. Вже за хвилину міліціонери запитують жінку, чому вона продає піротехніку. «А що, не можна? – перше, що запитала продавець. – Я не власник, зачекайте, зараз до шефа зателефоную». Міліціонери пояснили продавцеві, що адмінпротоколи складають саме на тих, хто займається продажем. Понад десять кілограмів сумнівної піротехніки міліціонери вилучили. Окремі продавці, знаючи про перевірки, відходили від товару. Але така хитрість не допомагала їм – товар конфісковували.
Доки одна група правоохоронців працювала з продавцями на ринку, інші перевіряли вуличних торговців. На одній із центральних вулиць чоловік продавав піротехніку поблизу магазину. Журналісти запитали його, чому порушує закон. «Та знаю, що не можна, – зізнається чоловік. – Я на пенсії, троє синів треба одружувати – тому вирішив підзаробити».
Арсенал у чоловіка – набагато більший, більше 20 кілограмів. Це – майже 3 тисячі одиниць продукції. Продають піротехніку зі столиків неподалік вузів, у холах супермаркетів.
    
З рейдами міліціонери й надалі відвідуватимуть ринки та магазини. Вони запланували перевірки й ліцензійних торгівців, щоб переконатися в надійності умов зберігання та продажу піротехніки.

Конфіскація продукції з нелегальних місць реалізації зменшить ризик травмування людей і нещасних випадків. Минулого року тернопільські міліціонери в обласному центрі вилучили більше півтонни різноманітної піротехніки, 51 тисячу петард, склали більше чотирьох десятків протоколів.
Міліціонери також звертаються до тернополян не купляти сумнівну піротехніку, повідомляти про факти продажу. Вони застерігають людей, як поводитися з придбаною піротехнікою. Це допоможе у свята вберегти людей від небезпеки.

У Тернополі, до Нового року і Різдва, в кінотеатрі “Сінема Сіті” малечу очікує приємний сюрприз

Їдучи у відрядження в Чорнобиль, підполковник міліції залишив дружині чеканку з написом: «Щоб ти завжди мене чекала»