«Вік-головна перешкода у працевлаштуванні жінок сьогодення?»

Поділитися

19 грудня 2011 року о 15.00 год. в приміщенні гендерного центру Тернопільського міськрайонного центру зайнятості  (вул. Текстильна 1Б, каб.№106) відбулося чергове  засідання жіночого клубу «Гармонія» на тему «Вік-головна перешкода у працевлаштуванні жінок сьогодення?». У засідання взяли участь 13 безробітних  жінок та соціальні партнери:

– Ольга Бородіна  керівник ТОВ  ательє мод “Люкс”;

– Марія Мацук голова правління  Тернопільської  обласної Асоціації Жінок;

– Тетяна Кучер, приватний підприємець, психолог.

Надзвичайно болюча тема для жіноцтва активізувала жваве обговорення та з’ясування проблемного питання: чи дійсно віковий фактор негативно відбивається на кар’єрному рості. Відкриваючи будь-яке періодичне видання з оголошенням про вільні вакансії нерідко зустрічається «віковий ценз» – бажаний вік працівника до 30-35 років. При спілкуванні з роботодавцями, одне з перших запитань знову є вік. Тому, мимоволі, кожен починає замислюватись: що робити тим, хто перейшов «певну вікову межу» та знаходиться у пошуку роботи? Невже,  професійне життя завершено?

«Вік- немає жодного значення – зауважила Інна Лісовська –  заступник начальника відділу довідково-інформаційної роботи з населенням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості – професіонали своєї справи завжди потрібні, навіть недивлячись у якому економічному стані знаходиться держава».

Марія Мацук погодилася з думкою, адже свою активну  громадську діяльність розпочала у досить таки зрілому віці. «Шлях самореалізації був тернистим. Не все  у житті легко виходить. Проте, тільки наполеглива праця та віра в себе долає перешкоди та руйнує стереотипне мислення. Адже вік для жінки не показник!»- додала пані Марія. Вона закликала учасниць засідання не бути байдужими до громадського життя нашої країни,  та допомагати тим, кому необхідна допомога.

Яскравим життєвим прикладом того, що вік не перешкода у працевлаштуванні є Ольга Бородіна. Посаду керівника вона отримала майже у пенсійному віці,  і у той час сіла за кермо автомобіля. Серед  порад пані Ольги для  учасниць засідання є:

–                          боротьба зі своїми внутрішніми страхами, які перешкоджають самореалізації та  негативно впливають на впевненість у собі;

–                          позитив та любов до себе;

–                          життєва активність та пошук власне свого професійного  «Я».

Корисні поради щодо підвищення рівня впевненості у собі, подолання негативних емоцій після невдалої співбесіди з роботодавцем та шляхи руйнування стереотипу «вік жінки» прозвучали від психолога за фахом Тетяни Кучер. А закріпили усю подану інформацію цікавою вправою «Комплімент».

Щомісячні зустрічі у жіночому клубі «Гармонія» покликані на допомогу жінкам. Кожна наступна тема розкриває  іншу грань життя жінки. Корисні поради та рекомендації гостей та соціальних партнерів допомагають адаптуватися жінкам-шукачам роботи до умов сучасного ринку праці  та пришвидшують успішне працевлаштування.

«Київстар» дуже круто розвинувся наТернопільщині і в Західній Україні

Дністровський каньйон має найсприятливіші перспективи для розвитку рекреації та екотуризму в Україні на рівні з Карпатами та Кримом