Бестселери авторів Тернопільщини

Поділитися
Олександр Вільчинський. Дерева на дахах

Вільчинський, О. К. Дерева на дахах: роман / О. К. Вільчинський; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. — Харків: Фоліо, 2010. — 345 с. — (Графіті).

Олександр Вільчинський (нар. 1963 р.) — прозаїк, есеїст, автор кількох книжок прози, серед яких романи «Суто літературне вбивство», «Останній герой», «Віаґра для мера». Живе і працює в Тернополі.

Роман «Дерева на дахах» — це не тільки оповідь про життєві пошуки «неспокійної» людини, «героя свого часу» — Якова Довганя, бунтівника із довгим сивим хвостом і кільчиком у вусі. Це насамперед роман про Місто, про Тернопіль, що схожий на кораблик, про тернопільські будинки, схожі на кораблики, і про тернопільські кораблики, схожі на будинки, на дахах яких, до того ж, ще й ростуть дерева. Про тернопільську забігайлівку «для інтелектуалів і митців» «Пінгвін», а також про будинки, дерева та забігайлівки в інших містах, про одвічні стосунки між митцем і алкоголем, а ще про котів, чоловічу дружбу і справжню любов до Жінки. Чи то пак, до жінок. Словом, усім українським інтелектуалам, хто так і не дочитав «Улісс» Джойса, присвячується…


Анатолій Дністровий. Дрозофіла над томом Канта

Анатолій Дністровий. Дрозофіла над томом Канта: Роман. — Львів: ЛА «Піраміда», 2010. — 148 с.

Новий роман Анатолія Дністрового «Дрозофіла над томом Канта» — про українського інтелектуала, який перебувас у стані ненародження, стані, коли не знає, заради чого жити і пливе за течією радості і тривоги, любові і відчаю. Від усвідомлення свого ненародження він відчуває себе нещасним. Чекає великих змін, та не відчуває їхнього наближення. Ні любовні авантюри, ні інтелектуальні пошуки не наближають його до душевної рівноваги. Автор розробляє класичний сюжет конфлікту між вічним і плинним, а метафорою інтелектуального «без ґрунту» в його романі постає хаотична і непрогнозована поведінка маленької дрозофіли, що живе один день і живиться продуктами розпаду й гниття, наче вчені на звалищі чужих ідей. Однак у головного героя є жінка, якій він постійно сповідується, жінка, від якої прийде спасіння…


Юрій Камаєв. Мед з дікалоном

Камаєв, Юрій. Мед з дікалоном : Оповідання. — К. : КМ Рublishing, 2009. — 256 с. — (Фієста).

Кривий Омелько мешкав у звичайному українському містечку, у начебто простій старій хаті на околиці. Хіба що історія цієї хати була незвичайною: понад сто років тому мешкав тут інший Кривий Омелько, який заповідав своєму наступникові цютаки хату, а ще — чарівну мольфарівську скрипку. Коли скрипка починала награвати, з неї лилися дивні оповідання, що від них у слухачів мороз поза шкурою пробігав. Послухайте й ви оповідки Кривого Омелька — вони перевернуть ваше уявлення про українську історію.

За книгу «Мед з дікалоном» Юрій Камаєв став лауреатом премії «Дебют року-2010» за версією газети «Друг читача».


Богдан Мельничук. Суд без суду

Мельничук, Б. Суд без суду. — Львів: ЛА «Піраміда». — 400 с.

Нову книжку тернопільського письменника, лауреата кількох всеукраїнських літературних премій склали його кращі новели, написані впродовж останніх років. Ці тексти відзначаються глибоким психологізмом, динамічними сюжетами, несподіваними фіналами, що допомагає по-іншому подивитися на героїв, їхнє моральне життя, вимогливо оцінити їхні вчинки. Автор логічним викладом художнього твору доводить: суд за скоєне наперекір Божим законам — неминучий.

http://www.library.te.ua

На сайті Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки діє віртуальна виставка «Шляхом боротьби і звитяг»

Заступника голови Тернопільської облради Сергія Тарашевського “зачепить” СБУ ? Через землю