Обіцяне повернення вкладів Ощадбанку СРСР — чергова передвиборча омана

Поділитися

Заявлена ініціатива уряду відшкодувати втрати громадян України від знецінених вкладів в Ощадбанку СРСР — лише чергова політтехнологія до майбутніх виборів. Про це в коментарі часопису «Тиждень» заявив провідний експерт Центру Разумкова Павло Розенко.

«У державному бюджеті України на 2012 рік жодної копійки для виконання цієї програми не передбачено, тому можна сміливо зробити висновок, що всі ці ініціативи Кабміну виключно є початком виборчої кампанії», — зазначив знавець.

«Згідно із соціологічними дослідженнями, в тому числі й Центру Разумкова, рейтинг довіри до дій уряду складає 4,5%. Очевидно, що хтось з урядовців має очолити майбутній виборчий список Партії регіонів, але з такими рейтингами починати виборчу кампанію — відразу наразитися на поразку. Тому й вигадуються от такі ініціативи, які нічого не мають спільного з реальним соціальним захистом населення. Зараз вони проголосили намір розробити законопроект, потім його розроблять, півроку обговорюватимуть з населенням, потім вдосконалюватимуть — все це інформаційні приводи. А потім можливо через півроку або напередодні виборів внесуть до Верховної Ради від імені Кабміну. Але ж грошей вони під це не заклали. А тому це все імітація бурхливої діяльності!» — вважає пан Розенко.

Фахівець нагадує про побідну пропозицію із законопроектом про запровадження податку на богатство. «Ми ж маємо аналогію — розрекламований законопроект про оподаткування багатства. Кілька місяців тому Сергій Тігіпко проїхав на всіх телеканалах, дав чимало прес-конференцій про те, як уряд оподатковуватиме багатих. Чотири місяці продовжується балаканина навколо цієї теми, натомість — законопроект навіть не пройшов через засідання уряду і не внесений для розгляду у Верховній Раді. Це підтвердження того, що замість дійсної роботи уряд і надалі продовжуватиме маніпуляцію з такого роду законодавчими ініціативами, які будуть лише яскравими політтехнологічними кроками, ніж реальною турботою про громадян України», — зауважив він.

На запитання, якими способами залучення коштів для виплати цих компенсацій може скористатися уряд, пан Розенко відповів: «Річ у тім, що зважаючи на стан економіки, навіть на покриття діючих соціальних виплат, як показав кінець 2011 року, в уряду коштів не вистачає. Ми ж бачимо, які були тенденції кінця минулого року, коли на два-три місяці затримувались всі соціальні виплати — допомоги при народженні дитини, відправлялися в безоплатні відпустки вчителі, лікарі тощо. Це показує справжній стан платоспроможності держави. І 2012 року, зважаючи на напрям руху світової і зокрема європейської економіки, очевидно, уряду буде дуже важко впоратися, щоб хоча би покрити ці соціальні видатки, які зафіксовані в бюджеті на цей рік. Тому повірити в те, що уряд додатково »ощасливить« реальними програмами громадян України, дуже важко».

Водночас дослідник вважає, що уряд не продовжить виплачувати громадянам по тисячі гривень, що розпочала екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. «Справа в тому, що так звана „Юліна тисяча” вже глибоко закладена в свідомості громадян, тому безумовно продовжувати цю програму нинішній уряд скоріше за все не буде. Адже такі компенсації пов’язуватимуть в першу чергу з прізвищем Тимошенко. Тому уряд і починає вигадувати щось нове. Зокрема, вже було оголошено про те, що начебто готується пропозиція щодо виплати 2 тисяч гривень», — додав він.

 

Як тернополяни ставляться до міліціянтів?

Таможенные брокеры и таможенные услуги