Шахраї продовжують видурювати гроші, повідомляючи потерпілим про неприємні історії з їхніми родичами

Поділитися
 «Ваш син у поліції. Потрібно заплатити 400 євро, щоб його відпустили». Слова невідомого чоловіка стали несподіванкою для тернополянки. Голос в телефонній слухавці не давав оговтатися. «Вашому синові, який за кордоном, ще можна допомогти».
Жінка спочатку засумнівалася, що таке може бути, але незнайомець настоював, що хоче заступитися за її сина, який поїхав до Італії… Не гаючи часу, кинулася робити те, що велів чоловік. Назбиравши необхідну суму грошей, викликала таксі – саме так розпорядився невідомий. Благала водія, віддавши йому валюту та власний мобільний, зробити усе так, як вкаже телефоном невідомий. Таксист після тривалих вмовлянь взявся допомагати тернополянці. Обміняв на залізничному вокзалі євро на гривні та поповнив рахунок невідомого абонента мобільного зв’язку майже на три тисячі гривень. Решту суми, запідозривши неладне, вирішив відвезти жінці додому. Тим часом потерпіла додзвонилася до сина й переконалася, що у нього все гаразд. Усвідомивши, що стала жертвою шахрая, звернулася до працівників міліції. Правоохоронці наразі розшукують зловмисника.
    Тернопільські міліціонери не вперше застерігають від подібних випадків мобільного шахрайства. Адже такого роду злочинці застосовують психологічний тиск на потерпілих, виманюють у жертв чималі кошти. Шахраї використовують різні телефонні номери.
Минулого та на початку цього року в області сталося декілька схожих історій. Чого тільки не видумують зловмисники. Вони відслідковують різноманітні оголошення у періодичних виданнях, беручи звідти номери мобільних. Можуть телефонувати й навмання, вигадуючи неприємні факти про рідних та близьких потерпілих.
Щоб розпізнати обман міліціонери радять зв’язатися з сином, донькою, чи іншим родичем, навіть, якщо почули запевнення про його зламаний мобільний апарат, чи про неможливість спілкуватися. Будьте особливо обачними, коли близька вам людина перебуває за кордоном. Не вірте випадковим «телефонним добродіям». Коли ж усі спроби зв’язатися закінчилися невдачею, телефонуйте працівникам міліції. Не довіряйте несподіваним повідомленням, задумайтеся, чи вас не розводять. Попросіть того, хто вам телефонує, назвати ім’я вашого рідного, місто в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру. Стовідсотково, злодій зникне зі зв’язку, і ви переконаєтеся, що з вашими рідними все гаразд. Не купляйтеся на усілякі хитромудрі вигадки, зроблені з однією метою – видурити у вас гроші. Повірте, зловмисник не відає про вас абсолютно нічого, ні вашого імені, ні міста, де ви живете, ні, навіть, чи є у вас діти. А ви, підтримуючи телефонну розмову з таким «благодійником», самі даєте йому інформацію.
У будь-якій ситуації не поспішайте робити необдумані кроки, щоб згодом не шкодувати про зроблене.

Працівники ДАІ Тернопільської області покарані за непрофесійні дії

Чи послухає Ярослав Джоджик і Петро Мандзій Віктора Ющенка?