111

Сьогодні політичний бомонд краю лихоманить: одні підтримують Комітет опору диктатурі, інші починають «гнути» лінію за фахівців, але не уродженців Тернопілля. Особливо гостро починає розвиватися лінія конфлікту Наливайченко -Стойко. Звичайно, фігура екс-глави СБУ виглядає потужніше. Проте Іван Стойко сприймається як свій. Але, який фактично пробайдикував у парламенті.  Принаймні, така точка зору домінує в інтернет-просторі. Чомусь образ Івана Михайловича, який був і губернатором Тернопілля, склався не як господарника чи просто фахівця, а доброї людини. Натомість Юрій Чижмарь запам’ятався краянам як юрист високого класу. Саме таких і бракує у Верховній Раді. Так аргументують свою прихильність уродженцю Закарпаття тернопільські однодумці. Водночас, у Юрія Васильовича не склалось з формуванням іміджу поза роботою. Чи він віруюча людина? Націоналіст чи ліберал? Чим  дорожить у житті? І, для прикладу, порівняйте імідж народного депутата від БЮТу Василя Деревляного.  А згадайте, що пан Деревляний – юрист. Що скажете на це?

Словом, питань багато. Тому  «Про все» пропонує в коментарях усім бажаючим зареєструватись (обов’язкова умова – з реальними поштовими скриньками) і висловити свою позицію: кого варто підтримати в депутати – уродженця свого краю, який, на жаль,  не є професіоналом, але патріотом чи політика-фахівця, але не проживаючого на Тернопіллі?

36 comments

 1. О.В.

  Стойко-патріот, але ” м’якотілий”. Чижмарь- ініціативний, але дискредитований земляцтвом з Балогою. Деревляний – не зовсім ” чистий” обранець( вимагання 2 млн. дол. у однопартійця Тарашевського). Оптимальним є як депутат від Тернопілля В.Наливайченко ( має стійку проукраїнську позицію, досвід міжнародних відносин та у питаннях безпеки держави, авторитет у народу). Буду голосувати за В.Наливайченка.

  1. Таня

   Наливайченко, це та людина, яка на даний момент нам потрібна, інших достойних кандидатур не бачу. Освідчена людина, великий досвід роботи, цим все сказано!!!!!

 2. Олеся

  Та вже 20 років обираємо своїх файних хлопців…Колінець був нардепом..Гром”як…Деревляний, Стойко, Ратушний..а толку??? Згідна, що і фахівці мають бути моральними..он Джоджик фахівець. але людяності нуль цілих нуль десятих…хоч особисто його не знаю, але чула багато поганого про нього…Думаю Михайло Ратушняк гідна людина. Баба Оля йому не дозволить скурвитись політично, а Галя – фізично 🙂

  1. Тернополянин

   Олесю а ти часом не на АНТІ прауюєш що так сімю Ратушняка підтримуєш , в одному речені дві помилки : ” спеціалісти мають бути – це Джоджик , але людяними , яким він не є , але особисто його не знаю ” – якесь масло масляне . Зразу кажу , особисто мені по-цимбалах хто там який є насправді , але якщо вже писати то писати , ато нашуміли з тим Опіллям на ціле місто , якраз перед виборами , люди та це все велика політика , а ви читаєте хто кому скільки винен , чи хто з ким що не поділив (мені би було стидно розказувати якщо б мене “кинули”, але політика то політика), он недавно Деревяний як за Хоптяна взявся , нашумів ! з одного боку все правильно , не було б шуму , не було б такої уваги , а з реальної позиції , ще раз депутам хоче стати , а яка конкуренція і скільки молодих іде з тилами о го го якими . Думайте за кого голосувати будети , перед виборами таке почнеться що завал ,одна політика і поливати один одного будуть всі

 3. Олеся

  І ще чим кращий Наливайченко з Чижмарем від Стойка, чи якогось свободівця…Напишіть конкретні аргументи…

  1. В.В

   Стойко – в мене викликає тільки негативні емоції —-він вже за стільки років показав хто він є .. продажна шкура …
   З цих кандидатур про яких говориться в статті .. проголосував б за В. Наливайченка як на мене він чесна людина і претензій по його роботі в мене нема і від людей такого не чув…

 4. Підгайці

  В загальному Наливайченко богато зробив для України працюючи головою, СБУ, згадаймо ті самі виставки про УПА по всій Україні, розсекреченні архівів, присвоєня героя Україна Бандері та Шухевичу.

  А що зробив той самий Стойко, нічого

 5. Петро

  не знаю чим кращий Чижмарь, а Наливайченко просто на голову вищий від Стойка, як політик. Тому є надія, що представник з Тернопільщини запамятається не лише бійками в парламенті як Стойко, а нормальними законами. Наливайченко був найкращим головою СБУ, а яким Стойко був головою ОДА та депутатом ми добре знаємо.

 6. Ярік

  Як на мене В.Наливайченко досить розумний , інтелігентний чоловік з новітнім підходом до багатьох питань як в сфері політики так , і життя.
  Я важаю, що кожну роботу мають виконувати фахівці тоді може і буде толк.

 7. Tato

  Лінія “свій”-“чужий” на мою думку таки спекулятивна. Не усі “свої” хороші і навпаки.
  Наприклад:
  Стойко – сидить у ВР, аж мозолі на задниці натер. Толку ніякого, навіть у рідному селі нічого не зробив.
  Наливайченко – хоч і не земляк, але свої наміри представляти Тернопільщину підтверджує діями – Лисоня, Хрест на місці загибелі Арсенича у Жукові і багато іншого, про що писали газети – це реальна допомога реальним людям.
  Чижмарь – уже інша картина – жодного разу на сесію облради не приїхав.
  Тому я – за чужих, які стали своїми, і проти своїх, які стали чужими )))

 8. Василь

  Валентин Наливайченко це та людина, яка не словом, а ділом протягом 17 років державної служби доказувала свою вірність Україні, українському народові. Саме завдяки йому були розсекречені архіви СБУ щодо УПА. Саме він викрив головного колядувальника Зварича, саме він знайшов таємну базу спецслужб Москви. Це лише маленька доля тих вчинків,які були зробленІ Валентином Наливайченком. Цей список можна продовжити. А скільки хороших справ за останій рік-два було зроблено активістами Оновлення країни, лідером якої являється Валентин Наливайченко. А що зробив Стойко за роки депутатства та за той час. що він очолював ОДА? возив службовою машиною свою дочку в Львів щодня на навчання? розкрадав гроші із передвиборчого штабу НУ!
  Тому можу сказаи, те шо Валентин Наливайченко гідний кандидат в депутати на Тернополлі. І я вважаю що якщо зробити вибір на його користь то ви не пожалієте

 9. lsd666

  Хто такий Стойко? нащо він здатний як лідер? врешті чим він запамятався мешканцям області, якими добрим справами? Однозначно я виберу Наливайченка, це людина яка має підтримку в Києві і не тільки, може йому таки вдастся зробити щось для чужої області що не могли зробити свої “патріоти”, він однозначно засулуговує на такий карт-бланш……а Чижмарь – дитя Балоги, тут усе сказано)))))))

 10. Хлоп_з_села

  А що зробив Стойко для нашого краю? Проклав асфальт у своєму рідному селі. Більше ніяких здобутків його не видно. “Свобода” також хороша, від регіоналів їх відрізняє тільки те, що махають синьо-жовтим прапором (більше для того, щоб ним прикритись і виглядати своїми для населення), а не синьо-білим. Як бюджет розкрадався, так і розкрадається. А де реальні дії? Вся влада у області їхня, а гучних передвибоорчих обіцянок не виконано жодної. Хай вже краще Наливайченко наші інтереси представляє. Все таки колишній СБіст, може трохи виведе на чисту воду “наших народних обранців”.

 11. Mozg

  Я також за В.Наливайченка. Людина освічена, з великим досвідом роботи як в Україні, так і за кордоном. З реальними дипломами престижних вузів, а не з фіктивними писульками, купленими на одній із Київських станцій метро, які напоказ виставляють сучасні депутати-проффессори. Та й позиція його проукраїнська, підкріплена реальними діями. Не кричить на кожному кроці, який він хороший, а висуває конструктивні пропозиції консолідації опозиційних сил. Мій вибір – Наливайченко.

 12. Іван

  Стойка я б взагалі волів не бачити не то,що в Верховній раді а в Тернополі взагалі . .пробайдикував купу років в ВР..
  А НАливайченко цікавий варіант думаю що в нього є всі шанси пройти в ВР……..

 13. Дмитро

  Наливайченко імпонує чіткою і послідовною проукраїнською позицією, можна згадати і відкиття архівів і затримання фсбшників у криму і інші цікаві штуки що відбувалися по Україні. До того ж керівництво СБУ непоганий досвід для можливого депутата…. З Чижмарем якось все мутно, закарпатські вони і є закарпатські, Стойко – ну там досить подивитися на його “успіхи” у раді, та і до бюрократичної роботи він не надто здатний.

 14. Петро

  Ми підтримуємо В. Наливайченка тому, що будучи на посаді голови СБУ розсекретив матеріали про УПА та про геноцид Українського народу. Ми вважаємо В. Наливайченка другим Чорноволом, який є справжнім патріотом України.

 15. Марічка

  Підтримую думку О.В. – Валентин Наливайченко найбільш оптимальний варіант. Голосуватиму за нього.

 16. bwd

  в СБУ Наливайченко показав себе як професіонал і патріот,
  Чижмар нічим особливим не запам’ятався в ОДА, в принципі як і Стойко

 17. Олег

  Ми вибираємо депутата Верховної Ради України. Вловлюєте загальнодержавний масштаб? Формулювання про те, що мажоритарка дає можливість вибрати “свого хлопця” активно пропагується Литвином та Партією регіонів. Хоча вони забувають сказати, що мажоритарка вже була і ми самі від неї відмовилися. Бо вибирали “своїх”, але для влади через задіяння адмінресурсу. Насправді народу вони були чужі. Все решта байки. Але вибори повинні вигравати вже за існуючими правилами. Нічого не поробиш. Тому, депутат повинен бути загальнодержавного рівня. І, виглядає так, що Наливайченко тут по за конкуренцією

 18. вуйко

  Я думаю нам непотрібно Наливайченків,людина він не погана,але далека від Тернополя,а Чижмар-циган,що він зробив для області,ці хлопці нам не підходять.Не підходить і сучкоруб,.для себе він зробив.Давайте будемо висувати своїх Тернопільських,Гуту,Крижовачука,молодих ініціативних політиків,які б дійсно відстоювали за свій край.Думаймо.

 19. Лео

  Мабуть, не має принципового значення, звідки кандидат у народні депутати – зі столиці чи місцевий. Головне – хто він! Для мене (та й, думаю, для багатьох) важливо, щоб це був патріот України, до того ж – чесний і компетентний, активний і діловий. На мою думку, саме Валентину Наливайченку ці якості притаманні. На відміну від багатьох нинішніх нардепів або чиновників (в тому числі й наших доморощених демократів), які вкусили солодкого владного пирога, і їм сподобалося мати високі зарплати, численні пільги, гарні дачі й квартири… При такому ситому житті швидко забувають, що хтось бідує ( а таких – мільйони) і надіється, що владні мужі врешті-решт подбають про народ. Марні надії!
  А щодо В.Наливайченка, то він, до речі, ніколи не був депутатом і не зіпсований недоторканною пільговістю. Ще додам: нині у парламент повинні прийти люди, які мають “здорові крижі” і не гнутимуться перед промосковськими регіоналами. Таких ніхто не купить за жодні гроші, таких неможливо нічим залякати! Тільки з такими депутатами ми можемо пов’язувати реальні сподівання на оновлення нашого парламенту і на відродження Української України.

 20. Михайло

  Людину видно за її справами. Політика та держслужбовця ми оцінюємо за його конкретну працю по розбудові Української держави.
  Кожен з трьох назвах в статті осіб мав можливість себе показати, перебуваючи на різних посадах. І в цьому контексті В. Наливайченко далеко випереджає і І. Стойка, і Ю. Чижмаря, яких в першу чергу згадують за скандалами – корупційними, земельними, бійками у ВР, любовними трикутниками …
  А В. Наливайченко асоціюється з відновленням історичної пам’яті про Голодомор, ОУН-УПА, затриманням “колядника” та продидією втручання Росії у внутрішні справи України. І він набагато краще і ефективніше представлятиме Тернопільщину в парламенті.

 21. Бережанець

  Шановні! Про які архіви КГБ І УПА ведеться?
  По-перше, Наливайченко виконував вказівку Ющенка (ПРЕЗИДЕНТА)!
  По-друге, Колишніх КГБістів небуває!!!
  По-третє, що він зробив для свого рідного краю? і чому як політик національного масштабу (а так він про себе заявляє) не представляє столицю, чи рідне Запоріжжя?
  По-четверте, хто його команда? Якщо це псевдо “патріоти” Філь, Вітвіцький, чи “Висоцький”. останній який при владі більше 10 років, то щ внои зробили для краю???
  Шановне товариство – потрібно вирощувати місцеву еліту, МОЛОДЬ!!!!

 22. Андрій

  А я вважаю Чижмар серед них краща кандидатура..У Верховній Раді не треба шпіонів чи філологів..там працюють юристи..це по-перше..а по-друге, наші тупі патріоти..як от колінці, стойки, ратушні, деревляні нічого не зробили..Де хоч один закон? Я вже мовчу про дієвий!!! скільки законопроектів написали?!…Деревляний хату на східному купив..стойко над банком хрещатик..деревляний босий до Верховної ради зайшов – виїхав на джипі…Це лише Колінець настільки тупим був, що не зумів собі забезпечити безбідне життя… туди йдуть красти..і тому..якщо обирати ..то якогось толкового депутата, що зможе вибити в столиці..а як вибрати місцевого засранця як Деревляний чи Стойко, то будемо вічно слухати скільки паперу вони змарнували на звернення, а в кабміні такі погані не чують..нам не треба пустого звіту…ДЕ розквітлий край? Чому нардепи мають суперквартири і машини, а прості тернополяни ні…тому я за професіоналів..досить тих розумово-убогих депутатів, що два слова не вміють сказати…

 23. Олекса

  Вав..штаб Наливайченка строче коментарі.
  Був на днях в Бережанах..Сміються люди з того мітингу..показуха..нагнали для фотографії в гаазеті на мороз людей..Хто такий для Бережан Наливайченко??? Нуль без палочки..Якесь знущання..Просто знайшли місцеві ділки від політики баблистого кандидата..а насправді..Спробував би Наливайченко піаритись так у рідному Запоріжжі…

 24. Катерина

  При чому тут СБУ до депутатства??? Мій сусід себе показав хорошим двірником..гарно прибирає..але не значить, що він ЖКГ Козови має очолити…Я проти Наливайченка..Бережани вже попеклись..свого часу обрали Івченка..банкіра…

 25. врва

  Депутат має бути місцевим і не від партії регіонів або її сателіта( Наша Україна)

 26. врва

  В Бережанах на мітингу за Наливайченка давали по 20 грн. Позвозили людей шкільними автобусами ( що свідчить , що кандидат провладний). Ви собі уявляєте, щоб на зустріч кандидата від Свободи або Батьківщини – людей везли шкільними автобусами. . Подивіться телевізор ( Ющенка регіонали не рухають, Павленко працює уповноваженим президента, також у владі працює – Каськів, велась мова про Порошенка, Жванію та інших. Так, що Наливайченко я переконаний з тої ж когорти

 27. Лео

  Я вже висловлював свою точку зору з приводу цієї теми, але зайшов на сайт, прочитав коментарі, висловлені пізніше, і не можу втриматись від репліки. Знаєте, що найбільше непокоїть? Людська нетерпимість, якась нестримна категоричність. Складається враження, що, наприклад, “врва”, “Олекса”, “Катерина” чи “Бережанець” великі рентгенологи чи психологи – наскрізь “просвічують” незнайому людину і безпомильно виносять свій вирок-діагноз – погана чи хороша, “розстріляти” чи “помилувати”. З ваших коментарів виходить, що Валентин Наливайченко – великий негідник, якому жодним чином не можна довірити депутатський мандат. Ви що, досконало вивчили його біографію, простежили ретельно його життєвий шлях і знаєте всі його гріхи, а самі такі кришталево чисті і пухнасті, що маєте моральне право каменувати його? Звичайно, кожен по-своєму оцінює навколишній світ, явища і людей. Але дочекайтесь виборів і висловіть своє ставлення до будь-кого з претендентів на депутатську посаду шляхом голосування. Якщо ж сьогодні у вас нема конкретних аргументів для справедливих оцінок, то навіщо цинічно плювати і каламутити воду?
  Щодо віча у Бережанах. Розсмішили ви мене своїм запевненням, що “зігнали людей на великий мороз для фотографії в газету”. Попробуйте нині когось зігнати насильно (20 гривнями, про які ви кажете, сьогодні нікого не здивуєш і не купиш), якщо ви не Партія регіонів і не влада. Я впевнений, що і бережанці, і ті, хто приїхав на віче з інших районів, просто небайдужі люди. Їх болить те, що робиться в Україні і вони стараються хоч щось робити, щоб запобігти великому лиху. А що робили у той час ви? Може, лежали на дивані перед телевізором або попивали винце у барі? Якщо так, то хіба маєте моральне право когось судити?
  Нетерпимість, самоїдство, цинізм – зовсім не та зброя, якою треба захищати Україну.

 28. Галина, Підгайці

  Підтримую Лео. мене дивує позиція “бережанця”, “Олекси”, “Катерини”,”врва”. Ну скільки можна українцям наступати на одні і ті ж граблі???? Якщо вже Валентин Наливайченко Вам не підходить, то кого взагалі Вам потрібно, якщо Ви, звісно, переймаєтесь, долею України? А може, дієте за принципом – “чим гірше, тим краще”? Для чого поливати брудом людину. яка себе нічим не скомпрометувала і яка, навпаки. багато робить для Тернопілля?” Бережанець” пише, що колишніх КГБістів не буває. Абсолютно з Вами згідна, але адресуйте це переважній більшості присутніх нині при владі очільників. Валентин Наливайченко, наскільки мені відомо, був головою СБУ вже незалежної України, дуже багато зробив для утвердження нашої державності, а не строчив доноси в КГБ за радянських часів. Я не маю нічого проти Стойка чи Чижмаря як особистостей, але як політикам, як управлінцям, як,зрештою, авторитетним людям, їм до Наливайченка далеко. Це порядна, чесна людина з незаплямованою репутацією, без сумнівного минулого і непевних зв язків. Тільки він зможе створити гідну конкуренцію на виборах кандидатам від партії регіонів і “іже подібним”- це головний аргумент. Думаю, він гідно представлятиме наш регіон у Верховній Раді.

 29. Петро

  Повністю підтримую написане “Лео”, а щодо шкільних автобусів то як бережанець вам скажу я там був, але шкільних автобусів не бачив. Тут просто декому важко зрозуміти, що вони набридли людям і до них люди неприходять, а до Наливайченка прийшли, через це вони і нервують. Але це свідчить, він на правильному шляху. ТАК ТРИМАТИ!

 30. Леон-Кіллер

  Як на мене, прийшла пора роздачі “слоників”. Щодо Стойка, та йому подібних нардепів від опозиції – то їм всім давно пора на політичний цвинтар. Політичних імпотентів у Верховній Раді Україна більше не витримає. Щодо Кулика, то він класний парубок, але, як говориться, “провінційного розливу”, далі як на обласну раду не тягне. Що ж до важковаговиків – Наливайченка та Чижмаря, то вони обидвоє мають харизму, це непересічні люди про що неодноразово доводили своїми справами. Але є одне маленьке “але”.
  Чижмарь – це продукт олігархічно-кланової системи і в які одежі його не ряди “сучність” його від цього не зміниться, На відміну від Чижмаря, Наливайченко на побоявся спуститися на грішну землю. Він не тільки вигнав з Криму російських феесбешників, розсекретив архіви КГБ щодо Голодомору та ОУН-УПА, а дав роботу молодим активним патріотам, які стали тепер його політичною опорою.
  Робімо висновки, хто ж з наведених політиків реально працює на Україну, а хто тільки імітує таку діяльність?
  Одним словом – Богу – Богове, Кесарю – Кесареве.
  Наливайченка у Верховнук Раду!!!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.