Чи візьмуть до опозиційного блоку партій “Удар” Віталія Кличка тернопільські політики?

Поділитися

Днями в офісі Тернопільської обласної організації політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» відбулась прес-конференція її голови Ігоря Побера. Темою прес-конференції стало підписання Угоди про спільні дії об’єднаної опозиції лідером партії «УДАР» Віталієм Кличком. Голова Тернопільського «УДАРу» розповів про особливості угоди і відповів на запитання журналістів.

Починаючи прес-конференцію Ігор Побер нагадав, що партія «УДАР» першою публічно запропонувала опозиційним партіям об’єднатися. Угода про співпрацю і взаємодопомогу на виборах, запропонована 12 січня, стала першим кроком назустріч об’єднанню опозиційних сил. У документів були сформовані основні принципи об’єднання опозиційних сил під час виборчої компанії і створення більшості у Верховній Раді: відмова від боротьби між опозиційними партіями, об’єднання навколо принципів та ідей, відмова від принципу «розподілу округів за квотами», визначення єдиних критеріїв для кандидатів, визначення єдиних кандидатів від опозиції в мажоритарних округах, визначення кандидатур для такого висунення публічно і прозоро – шляхом попереднього опитування виборців і визначення найавторитетнішого кандидата в кожному окрузі, співпраця з громадськими організаціями, боротьба з фальсифікаціями, відстоювання і захист результатів виборів.

22 січня на Софіївській площі лідер партії «УДАР» Віталій Кличко публічно підписав Угоду опозиційних сил. Однак, партія «УДАР» підтримала документ з рядом застережень. Підписавши угоду «УДАР» не вступає в «КОД», але поділяє критичне ставлення до дій нинішньої влади і усвідомлює необхідність зміни влади. Другим застереженням від «УДАРу» є висунення єдиних кандидатів від опозиції у кожному мажоритарному окрузі не шляхом розподілу квот між партіями, а шляхом відбору попереднього відбору таких кандидатів місцевими виборцями в кожному окрузі. Єдиним кандидатом, якого мають підтримати усі партії учасники має стати той кого підтримує найбільша кількість виборців.

Ігор Побер зазначив, «УДАР» домагатиметься врахування зазначених застережень шляхом переговорів з іншими партіями. Якщо згоди досягнути не вдасться, «УДАР» вважатиме для себе зобов’язуючими лише ті положення угоди, які не суперечать застереженням. Разом з тим партія готова співпрацювати з іншими опозиційними силами у підготовці виборчих комісій, залучення спостерігачів та протидії фальсифікаціям під час виборчої компанії. Задля повернення України на демократичних шлях розвитку та повернення до європейських стандартів.

Як тернополяни оцінють дружбу “Свободи”, БЮТу та “Фронту змін”? (голосування)

День зими у Тернополі святкуватимуть 12 лютого