111

Днями в офісі Тернопільської обласної організації політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» відбулась прес-конференція її голови Ігоря Побера. Темою прес-конференції стало підписання Угоди про спільні дії об’єднаної опозиції лідером партії «УДАР» Віталієм Кличком. Голова Тернопільського «УДАРу» розповів про особливості угоди і відповів на запитання журналістів.

Починаючи прес-конференцію Ігор Побер нагадав, що партія «УДАР» першою публічно запропонувала опозиційним партіям об’єднатися. Угода про співпрацю і взаємодопомогу на виборах, запропонована 12 січня, стала першим кроком назустріч об’єднанню опозиційних сил. У документів були сформовані основні принципи об’єднання опозиційних сил під час виборчої компанії і створення більшості у Верховній Раді: відмова від боротьби між опозиційними партіями, об’єднання навколо принципів та ідей, відмова від принципу «розподілу округів за квотами», визначення єдиних критеріїв для кандидатів, визначення єдиних кандидатів від опозиції в мажоритарних округах, визначення кандидатур для такого висунення публічно і прозоро – шляхом попереднього опитування виборців і визначення найавторитетнішого кандидата в кожному окрузі, співпраця з громадськими організаціями, боротьба з фальсифікаціями, відстоювання і захист результатів виборів.

22 січня на Софіївській площі лідер партії «УДАР» Віталій Кличко публічно підписав Угоду опозиційних сил. Однак, партія «УДАР» підтримала документ з рядом застережень. Підписавши угоду «УДАР» не вступає в «КОД», але поділяє критичне ставлення до дій нинішньої влади і усвідомлює необхідність зміни влади. Другим застереженням від «УДАРу» є висунення єдиних кандидатів від опозиції у кожному мажоритарному окрузі не шляхом розподілу квот між партіями, а шляхом відбору попереднього відбору таких кандидатів місцевими виборцями в кожному окрузі. Єдиним кандидатом, якого мають підтримати усі партії учасники має стати той кого підтримує найбільша кількість виборців.

Ігор Побер зазначив, «УДАР» домагатиметься врахування зазначених застережень шляхом переговорів з іншими партіями. Якщо згоди досягнути не вдасться, «УДАР» вважатиме для себе зобов’язуючими лише ті положення угоди, які не суперечать застереженням. Разом з тим партія готова співпрацювати з іншими опозиційними силами у підготовці виборчих комісій, залучення спостерігачів та протидії фальсифікаціям під час виборчої компанії. Задля повернення України на демократичних шлях розвитку та повернення до європейських стандартів.

2 comments

  1. врва

    Цікаво, як Побер буде себе вести далі – враховуючи, що він працює в ОДА

  2. контрудар

    який там з побера політик… поназбирував людей з з сумнівним минулим, підіграє владі… короче опозорив удар

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.