З 1 березня тернополяни за метр кубічний води та стоків платитимуть на 30 копійок більше

Поділитися

10 лютого Національна комісія з регулювання ринку комунальних послуг ухвалила рішення про коригування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для населення. Згідно з ним, вартість метра кубічного води та стоків для тернополян зросте на 5, 8 відсотка й становитиме 5 грн. 48 копійок замість 5 грн. 18 коп.
Для виконавців послуг водопостачання та водовідведення (ОСББ, ЖБК, ТІЗ, ЖЕК та інші організації), для яких нарахування здійснюються з урахуванням показів загальнобудинкового лічильника, тариф зріс на 6, 6 відсотка і становитиме 5 грн. 23 коп. замість 4 грн. 90 коп.
Більше платити доведеться й мешканцям довколишніх сіл, котрі користуються послугами КП «Тернопільводоканал». Зокрема, для населення сіл, котрі розташовані на ділянці водогону від п’ятої водопровідної насосної станції до четвертої — Плотича, Долішній Івачів, Горішній Івачів, частково Біла та Гаї Шевченківські — з першого березня тариф становитиме 1 грн. 60 коп. (був 1 грн. 45 коп.), а Білої, Гаїв Гречинських, Гаї Чумакових, Гаїв Великих, Петриків, частково Березовиці — 5 грн. 28 коп. (був 4 грн. 95 коп.). (Оскільки мешканці Гаїв Ходорівських отримують тільки послуги водовідведення, то тариф для них становитиме 3 грн. 2 коп.)
Серед причин корегування тарифу в бік збільшення директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма називає зростання розміру окремих податкових платежів, мінімальної заробітної плати, витрат на пально-мастильні та інші матеріали, що використовуються в роботі водоканалу. Проте, наголошує, однією з найвитратніших статей підприємства була і залишається електроенергія. Якщо в лютому 2011 року, коли востаннє корегувалися тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для населення, ціна КіловатГодини для промислових споживачів становила 86 копійок, то нині вона зросла до 1 грн. 7 коп. А кожна копійка росту електроенергії обходиться «Тернопільводоканалу» у 23 тисячі гривень додаткових витрат.
«За підрахунками нашого планово-економічного відділу середньомісячний ріст доходів по скоригованих тарифах на послуги централізованого водопостачання та водовідведення становитиме близько 185 тисяч гривень, — заважує Володимир Кузьма. — Це, звичайно, додаткові ресурси, які ми зможемо використати для покриття поточних видатків підприємства. Однак усіх фінансових проблем водоканалу вони не розв’яжуть. Тариф, на жаль, надалі залишається збитковим. Думаю, цього року він ще неодноразово корегуватиметься, або ж буде повністю переглянутим».

Щепавський за гратами, а його “побратим” Юрій Олійник “рулить” архбудконтролем

Що із сміттям у Тернополі?