Запитання до лідерів об’єднаної опозиції

Поділитися
З великим сумом на печаллю мушу визнати, що феномен ВО «Свободи» таки дійсно є хворобою галицького суспільства

Вкотре передивився чергову смолоскипну ходу ВО «Свобода» та інших крайньоправих організацій, які кубляться у ній, неначе у гнізді – Соціал-національної партії України (СНПУ), Автономного опору і т. д.

Інтелектуальна неміч громади дозволяє перетворювати наших на загал хороших дітей у біснуватих неонаці. І не потрібно на це закривати очі, бо вони неначе «за Україну».

Ні, вони проти України. Чому?

– Тому, що вони дискредитують Україну перетворюючи український опір, на догоду воріженькам, у нацистські шабаші.

– Тому, що вони відрізають її від її природного шляху у цивілізований світ – на ЄС, ні США такого партнера ніколи не приймуть.

– Ну, і нарешті, вони обслуговують інтерес Росії, яка Україну туди пустити не хоче.

Не будемо розводитися про фінансування ВО «Свободи» (це не гранти США та ЄС для демократичного розвитку, звичайно). Тоді звідки – здогадайтесь з третього разу.

Ясна річ, що якби голови були хоч чимось наповнені, а не футболом та кричалками, то й мудрість би була своя.

Ще навесні минулого року була вичерпно прописана суть ВО «Свободи» – перечитайте, не полініться.

А тепер у мене появляється запитання до партнерів ВО «Свободи» з об’єднаної опозиції. Знаю, зараз почнеться скигління піїтів ВО «Свобода», що я розбиваю так важко зліплену до купи опозицію. Однак мушу задати ці складні запитання.

– А яку Україну ви збираєтеся будувати далі, якщо разом випхнете Януковича з його теплого крісла? У стилі неонацистських маршів ВО «Свобода»?

– Чи ваше об’єднання є демократичним об’єднанням? Тоді що спільного є у ВО «Свобода» з демократією? Якщо говорити про «демократію по-українськи» то хіба що той рівень корупції, який демонструє свободівська більшість у Львівській міській раді – там їх 60%. Так, за останні два роки він суттєво зріс – інфляція чи що?

– Чи готові ви уступити ВО «Свобода» всю повноту влади у країні, навіть, якщо вона матиме меншість у Верховній раді, так як це сталося у Львівській обласній раді, де ВО «Свобода» має лише 30% місць, однак наша дорогі демократичні партнери «злили» їй всю повноту влади?

– Чи ви свідомі того, що у міжнародних відносинах ВО «Свобода» гідно продовжить курс так дуболомськи прокладений Януковичем. Що вона у цих питаннях чітко йде у фарватері, прокладеному нашим Бульдозером?

Мені здається, що у ситуації повної деморалізації, до якої призвело українське суспільство падіння правління Віктора Ющенка, коли розпач опанував більшістю демократично налаштованих людей, не потрібно губити голови, кидатися з вогню у воду.

Шкода великої кількості справді щирих українських патріотів, яких розпач заніс до ВО «Свободи» – бо ж решта демократичного табору просто деморалізована, а тому безсила. Не сумніваюся, що вони там є. Тому не плутаю їх з заразою неонацизму, яка опановує ВО «Свободу» зсередини. Гадаю, що і всередині ВО «Свободи» дійде до того, щоб розібратися з цими кіндерфюрерами містечкового розливу.

Дехто скаже, що у боротьбі з режимом всі засоби годяться. Але чи це так? Запитайте самі себе. Щоб потім вкотре не чухати потилиці.

Одвічна українська філософема «Якось воно буде» тут не пройде. Тому відмовка «Коби ж то знав» не буде виправданням. Бо, якщо одразу не порозставляємо все на свої полички, то залишиться тільки одвічна українська констатація Руїни – «Що згорить, те не зігниє». Це вже не раз було.

Так, за свої помилки і моральну та інтелектуальну Руїну, у якій ми є, повинна відповісти та частина нашого народу, яка голосувала за Ющенка, однак не проконтролювала.

Так само має відповісти за свої ілюзії і та частина народу, яка щиро голосувала за Януковича, і ще більше поглибила розчарування та Руїну. Про відвертих ненависників України тут не говорю. Так само і про тих, хто «на службі».

Так само відповісти, якщо не перед людьми, то перед сумлінням мають і ті, у яких не вистачило ні душевної, ні інтелектуальної снаги перетворити Захід країни у квітуче, демократичне суспільство, а Львів у європейську ліберальну і толерантну громаду – зразок для решти України.

Поява колон неонаці, ідеалом яких є видуманий ними карикатурний Бандера з ножем у одній кишені і револьвером у іншій, на вулицях наших міст свідчить про нашу слабкість. Гадаю, що ті, хто насправді має стосунок до ОУН (б), у шоці від цієї свободівської профанації національного опору 1940-х. Одразу бачу, як потішить констатація слабкості демократичних сил тих самих неонаці. Вони ж бо не розуміють всієї глибини смутку мудрої людини.

Однак, не губімо голови. Бо це шлях на ще одне кільце пекла. Пекла, у яке нас і нашу країну для задоволення своїх амбіцій штовхають новітні кіндерфюрери з ВО «Свобода».

Для тих, хто все ще не зрозумів, з чим ми маємо справу у випадку крайньоправого крила ВО «Свобода» і не сприймає логічних аргументів, пропоную просто подивитися на те, у що можуть перетворити і наших дітей, і вшанування пам’яті гімназистів, що полягли під Крутами (вдумайтесь – тоді це були люди освічені, що б вони подумали, дивлячись на цю ходу скіхедів) у європейському Львові.

Отож – «Героїчна хода» 2011-2012 року під омофором міліції (!) – одним словом, опозиція J)

Тарас Возняк, zaxid.net

Який красивий Тернопіль (відео)

Чому пам’ятник Роману Шухевичу вирішили встановити саме у Тернополі?