На виборах–2012 переможе опозиція. Але тільки за списками

Поділитися

Якби вибори до Верховної Ради проводилися в Україні лише за партійними списками, то парламентську більшість сформували б опозиційні (або помірковано опозиційні) сили: «Батьківщина», «Фронт змін», «УДАР» і «Свобода». Про це свідчать результати опитування відразу двох соціологічних контор — Київського міжнародного інституту соціології та соціологічної групи «Рейтинг».

Переможець у двох опитуваннях різний. За даними КМІСу, найбільше респондентів зголосилося проголосувати за Партію регіонів — 16,5%, тоді як за «Батьківщину» — 14%. За «Фронт змін» проголосувало б 7,9% опитаних, Компартія «бере» 5,7%; «УДАР» — 4,6%; «Сильна Україна» (котра вже намащує лижі в Партію регіонів) — 3,6%; «Свобода» — 3,4%. Варто відзначити, що ці показники враховують загальний масив опитаних — і тих, хто піде на вибори, і електоральних скептиків. Якщо брати до уваги лише тих, хто має намір узяти участь у голосуванні (а таких 63%), то вийде, що показники політичних сил є вищими, а 5–відсотковий виборчий бар’єр долають і «Сильна Україна», і «Свобода».

В опитуванні «Рейтингу» лідерську сходинку посіла «Батьківщина» — 15,8%. У Партії регіонів — 14,3%, а у «Фронту змін» — 9,3%. На наступних щаблях — Компартія (5,5%), «УДАР» (5,4%), «Свобода» (3,5%) і «Сильна Україна» (2,3%). Знову ж таки, це дані із загального масиву анкет. Число респондентів, які точно взяли б участь у виборах, — 42%, а тих, хто, швидше за все, пішов би на дільниці — 33% (разом — 75%), пише Україна молода

КМІС опитав 4006 респондентів. Дослідження проводилось 10—19 лютого. Охоплено респондентів, що мешкають у всіх областях України та Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,3% — для показників, близьких до 25%; 0,7% — для показників, близьких до 5%.

«Рейтинг» опитав 4000 респондентів. Дослідження проводилось 10 — 24 лютого. Помилка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95): для значень, близьких до 30%, — не більше 1,3%; для значень, близьких до 10%, — не більше 0,9%.

MMM у Тернополі: хто винен і що робити? (відео)

До 8 березня прокурор Тернополя наказав притягнути до кримінальної відповідальності