Сергій Надал просуває інтереси приватної фірми, знищуючи при цьому комунальну

Поділитися

Міська влада просуває інтереси приватної фірми, знищуючи при цьому комунальне підприємство. Йдеться про тих, хто обслуговуватиме тернопільські ліфти. Конкурс на кращі пропозиції з експлуатації підйомників міська рада запровадила місяць тому. За цей час заявки на право обслуговувати ліфти надіслало 9 фірм, повідомив заступник мера Тернополя Владислав Стемковський. При визначенні переможця орієнтувалися на ті підприємства, які пообіцяли вкласти в ремонт підйомників більше грошей.

Владислав Стемковський, перший віце-мер Тернополя: «Окремі суб’єкти господарювання запропонували за рахунок власних коштів здійснити диспетчеризацію і, крім того, здійснити заміну внутрішньої обшивки кабін, також – проводити необхідні технічні обстеження, експертне обстеження ліфтів, і виконання капітальних ремонтів. Це зрозуміло, що якщо виконають якісний капітальний ремонт, то далі структура може економити на виконанні поточних ремонтів. Тобто це зрозумілі економічні параметри».

За такими параметрами визначили трьох переможців, між якими поділять усі ліфти міста. Проте комунального підприємства «Тернопільміськліфт», яке підпорядковане міській раді, в цьому переліку немає. Але без роботи, запевнив Сергій Надал, працівники комунальної фірми не залишаться.

Сергій Надал, мер Тернополя: «На жаль, в числі цих їх немає, тому до керівника «Тернопільміськліфта» будуть вжиті самі суворі заходи дисциплінарного стягнення і, можливо, інші заходи, будуть залучатися правоохоронні органи. Тому що з невідомих для нас причин керівник комунального підприємства «Тернопільміськліфт» навіть не удосужився подати заявку на участь у конкурсі».

З’ясувати ці невідомі для міського голови причини журналісти телеканалу ІНТБ спробували безпосередньо в керівника комунального підприємства «Тернопільміськліфт» Петра Майковича. Він розповів, що не подавати заявки на участь у конкурсі дирекція вирішила разом з самим Сергієм Надалом.

Журналіст: «Чи можете сказати, чому на конкурсі на обслуговування ліфтів ви не подавали документи?»

Петро Майкович, директор КП і ДП 1 «Тернопільміськліфт» (телефоном): «Ми подавали приватне підприємство «Тернопільміськліфт», бо дочірнє підприємство було створене на базі комунального, а комунальне мало великі борги. Міська рада сказала, що «ми будемо закривати і комунальне, і дочірнє». Тому й не було доцільності подавати дочірнє на конкурс. Так було погоджено з Надалом. Він казав «Подавайте ПП (приватне підприємство «Тернопільміськліфт». – ІНТБ), хай ПП йде на конкурс і приймає участь». А вкінці викинули ПП «Тернопільміськліфт» взагалі з переможців по конкурсу».

У результаті в трійку кращих обслуговувачів ліфтів увійшли керівники ЖЕКів та однойменна з охоронним агентством фірма «Максима». Але що це за організація – міському голові також невідомо.

Сергій Надал, мер Тернополя: «За результатами конкурсу комісія прийняла рішення – визнала переможцями трьох суб’єктів господарювання. Це є: фізична особа-підприємець Гевко Степан Васильович, фізична особа-підприємець Шулика Андрій Ярославович і приватне товариство «Максима». Ці три суб’єкти господарювання є переможцями конкурсу. Виконавчий комітет затвердив результати конкурсу, тому з 1 квітня 2012 року саме вони будуть займатися обслуговуванням ліфтового господарства в місті Тернополі».

Журналіст: «Товариство «Максима» – це те саме охоронне товариство, яке діє в Тернополі?»

Сергій Надал, мер Тернополя: «Я не можу сказати, чи це те саме. Не готовий вам сказати».

Сумніви щодо «Максими» розвіяв той же директор комунального підприємства «Тернопільміськліфт». Чоловік розповів, що фірма, яка виграла конкурс на обслуговування тернопільських підйомників і приватне охоронне агентство «Максима» – це одне і те ж. Крім того, фірма стала охороняти міську раду за цієї каденції, а також стерегла Малашівецьке сміттєзвалище, не дозволяючи одному з перевізників вивозити туди сміття. А от як ті, хто ніколи не займався ліфтами, тепер забезпечуватимуть їхню роботу – невідомо.

Петро Майкович, директор КП і ДП 1 «Тернопільміськліфт» (телефоном): «Виграла фірма, яка до того часу ніколи не обслуговувала ліфти. Це – «Максима», яка не має своїх працівників. Вони подали на конкурс 4 працівника, які в них уже працюють. Дозвіл на виконання робіт по ліфтах вони отримали місяць перед тим. Фактично – велика фікція по передачі ліфтів ПП «Максима», яка ніколи цією діяльністю не займалася».

На думку Петра Майковича, результати проведеного конкурсу на обслуговування ліфтів недійсні. По-перше, інформація про змагання фірм, яка повинна бути широко розповсюджена через мас-медіа, з’явилася тільки на інтернет-сторінці відділу ЖКГ, а після ліквідації підрозділу її забрали й звідти. По-друге, результати конкурсу затвердили близько 8-ї години ранку 21 березня на закритій нараді мера та кількох його колег, а учасникам не повідомили про своє рішення, як цього вимагає законодавство. Щоб відстояти справедливість, пан Майкович подаватиме запит як депутат Тернопільської районної ради у відповідні органи.

ІНТБ