У Києві відбувся фінальний тур перегонів роботів “Roborace” 2011/2012

Поділитися
Визначились переможці другого сезону  міжнародного змагання з перегонів роботів “Roborace” 2011/2012, фінальний тур якого відбувся 23 травня 2012 р. у Києві у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини “Україна” (вул. Львівська 23). Організатором міжнародного чемпіонату є громадська організація “Асоціація Робототехніки”.
У  фінальному  турі другого сезону змагань взяли участь  команди з Тернополя, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Києва та команди з Бреста і Мінська.
Переможцем другого сезону “Roborace” за сумарно набраними балами стала команда Photonika-31(Львів). На другому місці TopNode (Івано-Франківськ), на третьому – TopNode-2(Івано-Франківськ).
Особливістю останнього туру “Roborace” стало запровадження системи масового старту. Як наслідок, обов’язковим пунктом сертифікації (проходження техогляду для допуску до змагань) стали  зарезервований пін та виведений роз’єм. Таке впровадження значно полегшило роботу суддів. При подачі суддею команди “старт”, після підключення до роз’єму модуля системи, роботи розпочинали рух автоматично. Зупинка роботів була теж автоматичною після команди “стоп”.
Слід також зауважити, що трасу змагань для фіналу було розроблено під логотип університету “Україна”. Таким чином, для учасників змагань траса відрізнялася за складністю не лише в поворотах, але й у заплутаності маршруту.
Партнерами та спонсорами заходу стали Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна” та компанії: Сканті, Cypress Semiconductor, Texas Instruments, MagneticOne, Goodahead. Технічне забезпечення та відео-трансляцію перегонів он-лайн  здійснено Diaсom Group, шоу-програму організовано арт-конторою “Жаба”. Енергетичну підтримку учасників та гостей надано Monster Energy.
Вже традиційно перший тур другого сезону міжнародного чемпіонату перегонів роботів “Roborace” 2011/2012 було розпочато у Тернополі. Другий тур змагань відбувся у Львові, третій – у Бресті. Четвертий тур перегонів пройшов у Чернівцях, а п’ятий – у Івано-Франківську.
За словами голови Асоціації робототехніки в Україні Назара Круцкевича, географія змагань у наступному сезоні розшириться далі на захід, а саме до Польщі та Сполучених Штатів. На даний час тривають перемовини стосовно проведення окремих турів “Roborace” у цих країнах.
Метою конкурсу “Roborace” є стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку молоді, задоволення потреб у творчій самореалізації та подальший розвиток і популяризація робототехніки в Україні та світі.
В чемпіонаті беруть участь команди, які складаються з 2-х або більше чоловік, один з яких є капітаном команди. Також до складу команди може входити тренер команди. Вікових, територіальних, національних та інших обмежень до учасників чемпіонату немає.
Найцікавішим є те, що чемпіонат є аналогом усім відомих перегонів Формула-1 з єдиною відмінністю – під час заїздів змагань роботи керуються виключно за допомогою автоматичного управління. Всі інші способи – заборонені.
За найкоротший проміжок часу робот повинен пройти від 10 до 30 кіл траси (залежно від довжини та складності траси) від місця старту до місця фінішу, обходячи інших роботів та не виїжджаючи за межі траси. Кола траси виділені чорною лінією, а  її межі  визначені бортами. Перешкоду (робота) робот може обійти з будь-якої сторони. Допускається рух по будь-якому  колу  траси, котре є позначеним  чорним кольором.
Переможцем вважається та команда, що потратила для проходження траси найменшу кількість часу.
Детальнішу інформацію про умови чемпіонату можна отримати на сайті чемпіонату www.roborace.te.ua або Асоціації Робототехніки www.roboart.org.ua
Довідка
Асоціація Робототехніки – це організація, створена для активної популяризації технічної творчості у сфері високих технологій.
Цілі і завдання Асоціації:
* активне пропагування технічної творчості у сфері високих технологій;
* залучення молоді до занять робототехнікою;
* формування змагального духу в сфері ІТ;
* забезпечення обміну ідеями та досвідом.
Заходи Асоціації:
– щомісячні зустрічі членів Асоціації Робототехніки;
– організація конкурсу “Перегони роботів – Roborace”;
– організація робото – технічних шоу;
– підготовка всеукраїнських змагань та участь у міжнародних турнірах.

У Тернопільському національному педагогічному університеті підтримали проросійський законопроект «Про засади державної мовної політики»!?

Азаров ай-яй-яй!