За сільський кар’єр – п’ять тисяч доларів хабара

Поділитися

Співробітники управління боротьби з організованою злочинністю за вимагання та отримання хабара затримали голову одного з сіл Бучацького району. Скориставшись службовим становищем, посадовець поклав до власної кишені чотири тисячі американських доларів.

Нечесний на руку чиновник розробив складну, але ефективну схему збагачення. На території ввіреного йому села знаходиться родовище пісковику. До керманича неодноразово звертався один з місцевих підприємців, який виявив бажання видобувати корисні копалини, але офіційного дозволу на це не мав. Посадовець швидко збагнув, що справа може бути вигідною і для нього самого. Суть афери полягала в неповідомленні контролюючих органів про факти видобування піску на території села та сприянні в оформленні дозвільних документів.
Під час особистої зустрічі, що відбулась в одному з барів райцентру, ласий службовець видав бізнесмену довідку про дозвіл на користування кар’єром, а у власний гаманець поклав чотири тисячі доларів, що були лише частиною хабара. Та це була ще не вся оборудка. Підприємець і не здогадувався, що так щедро заплатив не за справжній, а фіктивний документ. Спритний шахрай свідомо вніс у довідку неправдиву інформацію, підтвердивши геологічне вивчення кар’єру, а не промислове видобування корисних копалин, що було в наявності.
Проти посадовця за отримання хабара в особливо великих розмірах прокурором області порушена кримінальна справа за статтею 368 (частина 3) Кримінального кодексу України. Розслідування проводять слідчі прокуратури Заліщицького району.

Сільський голова Вищих Луб’янок Надія Біловус розповіла чим живе село

Історія Тернополя. Байка про прапор перемоги