15 з 17 райрад області вже направили звернення Януковичу з вимогою ветувати мовний закон

Поділитися

На позачергових сесіях, ініційованих представниками опозиційних фракцій, у тому числі ВО «Батьківщина», прийнято звернення щодо недопущення прийняття Закону України «Про засади державної мовної політики» 15-ма райрадами та 13-ма міськими радами на Тернопільщині.

Лише Збаразька та Гусятинська районні ради досі на прийняли подібного питання. У Збаражі це зумовлено тим, що керівництво опозиційних партій, на знак протесту проти мовного законопроекту, відмовилися відвідувати сесії райради допоки Президент не накладе вето на даний закон. Під стінами ОДА депутат райради від «Батьківщини» Юрій Галенда вже 8 день поспіль продовжує голодування.

У Гусятині ситуація складніша.

Наразі представники фракції «Батьківщина» та інші опозиційні депутати роблять вже другу спробу скликати позачергову сесію районної ради, щоб прийняття звернення до президента для захисту мови. Як під час першої спроби, так і цього разу деякі депутати Гусятинської райради відмовляються йти на сесійне засідання, боячись тиску та погроз з боку представників виконавчої гілки влади району.

До речі, Гусятинську РДА очолює дружина губернатора області – очільника провладної партії регіонів – Надія Хоптян, яка яскраво засвітилася вже не в одному скандалі (пов’язані з тиском та шантажем депутатів, дерибаном землі та комунального майна району), в тому числі, у скандально-відомому ДТП, де були травмовані двоє та одна людина загинула.

Для прикладу подаємо звернення, прийняте Шумською районною радою, 10 липня:

Президенту України

В.Ф.ЯНУКОВИЧУ

Голові  Верховної Ради

України В.М.Литвину

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Шумської районної ради Тернопільської області

про суспільно-політичну ситуацію в Україні у зв’язку з прийняттям Закону України  «Про засади державної мовної політики»

Депутати Шумської районної ради висловлюють обурення і протест проти прийняття Верховною Радою України 3 липня 2012 року Закону України «Про засади державної мовної політики», який фактично надає статус державної російській мові. Прийняття закону відбувалося з порушенням регламенту, було зігноровано масові звернення громадськості, представників науки, культури, духовенства про недопустимість антиконституційних статей, які приведуть до знищення української мови та повної русифікації країни, втрати однієї з основних ознак національної держави.

Вимагаємо від Голови Верховної Ради України не підписувати прийнятий з порушенням Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» Закон України «Про засади державної мовної політики».

Звертаємося до Президента України, як гаранта Конституції України, і вимагаємо накласти вето на прийнятий закон. Інакше залишаємо за собою право різними законними методами відстоювати рідну мову, майбутнє кожного українця, залишатися рівними в колі розвинутих європейських держав.

 

Прийнято 10.07.2012 року

на чотирнадцятій сесії Шумської районної ради шостого скликання

м. Шумськ

Директорів шкіл Борщівського району масово заганяють до бандитського угрупування під абревіатурою ПР

Оновлений “Максим” відкриють 14 липня