З хвилини на хвилину парафіяни церкви Святої Покрови очікують приїзду манкуртів з Тернополя, які мають виконати злочинний наказ влади – забрати з храму безцінні сакральні пам”ятки, які створив геніальний скульптор Георг Пінзель, якого у світі називають українським Мікеланджело.

Настоятель храму разом з парафіянами, яких підтримують голова районної ради Олег Михайлів, громадський діяч Михайло Апостол та народний депутат України Василь Деревляний, мають намір переконати державних “рейдерів”, не вивозити духовних цінностей з Бучача.

Згідно статті 144 Конституції України рішення органів місцевого самоврядування є обов”язковим до виконнання на відповідній території. А таке рішення  Бучацької райради про заборону вивезення, продаж та передачу в тимчасове чи постійне користування є прийнятим 19 травня 2009 року.

5 comments

 1. Це-я

  Шановний Віталій. Перш за все хочу сказати, що твори Пінзеля, про які йде мова, не є власністю громади Бучача і тим більше парафіян церкви. Це твори Національного!!! значення які, після того як церкву було закрито , а інтерєри знищено, зберігалися в Художньому музеї Тернополя і були постійно представлені для огляду всіх бажаючих. В бучацьку церкву іх задля власного піару в останні дні президенства передав Ющенко, створивши прецендент грабування державних музеїв України. Зараз їх планують коштом меценатів відреставрувати і в числі інших творів Пінзеля показати у Луврі. Але політики знову піаряться, маніпулюючи свідомістю людей. І так виходить і сам не гам і другому не дам. Бо я дууже сумніваюся, що Деревляний виділить хоча б частину вкрадених в держави коштів на реставрацію. А так попіаритися, покричати, обізвати манкуртами працівників музею, які приїхали за належними мезею експонатами – це будь-ласка, це ми можемо, авось повезе і знову до корита вдастся пробитися. Думаю і вас, Віталій, Деревляний підгодовує з барського плеча.

 2. Олена

  Очевидно, що пан Це-я, працівник того музею, і послуговується суто власними інтересами, бо не читає ст.17 Закону України від 23.04.1991р. ” Про свободу совісті та релігійні організації”, Указу Президента від 04.03.1992р. ” Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна”, та розпорядження Президента України від22.06.1994р. ” Про повернення релігійним організаціям культового майна”. І Деревляний тут ні до чого, бо за стільки років захоронення дияконських воріт в Тернопільському музеї реставрувати їх ніхто не збирався. І панство, яке приїхало їх забирати, жодних підтерджуючих такі благі наміри документів не пред’явило. Тож чи справа в Луврі, чи в переподілі спадщини Возницького – питання для Це -я?

 3. а це я

  Шановний! Ви варят! Ці твори були і будуть власністю громади Бучача і як Би ви не хотіли їх вкрасти залишаться тут! До чого тут музеї? до чого тут Тернопіль?!

 4. василь

  ой, який злобний відгук. когось Деревляний моцно зачепив за комір мундира. А вам, може вже досить ” гамати ” чуже ? До Покрови ходили мої діди-прадіди 250 років. Її не пограбували ані турки,татари ані інші загарбники . В 1986 році ці шедеври були незаконно , без дозволу місцевої влади вивезені на виставку в Європу . В 1994 так само незаконно(замість того ,щоб повернути в діючу на той час ц.Покрову, яка є пам*яткою архітектури ), скульптури передали музеям Тернополя . Не дивлячись на те ,що президент Кучма і нині діючий Янукович видали Уукази про повернення церковних речей громадам, Покрові заледве повернули дияконські двері ,які нині хочуть відвезти в Францію .Хто повірить,що вони через кілька років повернуться в Україну ? Чи їм зроблять ” гам” ?

 5. ольга яківна

  в бучачі також є музей. отже пінзелеві твори можуть зберігатися в нас. в бучачі жив і для нього творив пінзель

Напишіть відгук