«Київстар» і МТС жахливо обдирають клієнтів

Поділитися

Рентабельність двох операторів мобільного зв’язку «Київстар» і МТС є «нереально високою».

Про це 26 липня повідомив в.о. голови Антимонопольного комітету України Рафаель Кузьмін.

«Ми вважаємо, що рентабельність „Київстару“ і МТС перевищує будь-які реальні межі і ми не будемо миритися з тим, що два підприємства, займаючи монопольне домінуюче положення, а це 90% ринку мобільного зв’язку, постійно підвищують вартість своїх послуг», – сказав Кузьмін.

Він навів конкретні цифри, посилаючись при цьому на зарубіжний досвід. «Рентабельність „Київстару“ складає 97%, МТС – більше 50%, у той час як рентабельність мобільних операторів Іспанії – 17%, Великобританії – 9,8, країн ЄС – від 18 до 23%», – підкреслив в.о. голови АМКУ, зазначивши, що така рентабельність «Київстару» і МТС «перекладається на кожного абонента».

За його словами, вжиті заходи АМК вже дають результат: «У нас вже все готово, зокрема, ми дали рекомендації щодо роумінгу, і МТС і „Київстар“ починають реагувати. Враховуючи, що вони є одними з найбільших платників податків, ми проводимо консультації з регулятором».

Крім того, в Антимонопольному комітеті розраховують на підтримку уряду. «Я буду звертатися до голови АМКУ Василя Цушка, щоб він провів консультації з прем’єр-міністром Миколою Азаровим, і після цього ми приймемо остаточне рішення. „Київстар“ і МТС заявили, що вони готові знижувати вартість своїх послуг. Питання лише в одному – на скільки?» – підкреслив Кузьмін.

На його переконання, тарифи повинні істотно знизитися. “Вони повинні зменшитися до такого рівня, який би дозволяв їм закладати рентабельність не більше 30%. Я переконаний, що вони знизять тарифи, у них іншого виходу просто не буде», – підсумував Рафаель Кузьмін.

Зазначимо, що раніше АМКУ вже рекомендував операторів знизити тарифи.

// ZN.UA

Шевченко кидає футбол та йде у політику

Старт виборчої кампаніїї 2012 реалії та перспективи