Спека повертається

Поділитися

Завтра на Тернопільщині стовпчик термометра покаже 28 градусів вище нуля, а подекуди і  до 32 градусів. Щоб відпочити  від міської спеки, населення вирушає на природу: в ліси та лісосмуги. Між тим, громадяни нерідко поводяться недбало: розводять багаття, кидають недопалки, заїжджають на територію лісового фонду на автомобілях, залишаючи сліди мастил. Це може призвести до загорання лісових масивів. Також, слід не забувати, що літо-відповідальна пора для хліборобів, а це пожежонебезпечний  період, тому в цей час особливо важливим завданням є збереження врожаю від вогню.

З метою недопущення та виявлення підпалів і пожеж, в ході планових та позапланових перевірок інспектори Державної екологічної інспекції у Тернопільській області стежать за тим, щоб на території підприємств, установ та організацій не накопичувались легкозаймисті матеріали природного та штучного походження.

Екологічна інспекція закликає громадян бути свідомими під час відвідування лісів, та нагадує про відповідальність, передбачену за порушення вимог пожежної безпеки в лісах. Під час збирання врожаю категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчилися. Випалювання стерні та залишків соломи часто призводять до пожеж на сусідніх полях.

Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом карається штрафом від 5100 до 8500 грн., або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Сподіваємося на Вашу обережність та відповідальність! Збережемо ліс для нащадків!

25 липня минуло 32 роки відколи пішов з життя Володимир Висоцький

Сьогодні о 19 годині на Театральному майдані Тернополя відбудеться флеш-моб