Умови життя неповносправних та людей з особливими потребами як гостра соціальна проблема української реальності – такою була тема прес-конференції, що відбулася 16 липня у Тернопільському прес-клубі. Участь у заході взяли також головна медична сестра Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна Магера, директор Тернопільського обласного відділення Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталій Семенюк та представник Тернопільського обласного благодійного фонду «Мрії збуваються» Віталій Ломакович.

Віталій Семенюк зазначив, що «часто буваючи за кордоном, а потім повертаючись в Україну, спіймав себе на думці, що у нас, складається враження, немає інвалідів, адже їх дуже рідко побачиш на вулицях. Та насправді це далеко не так: просто наші інваліди часто прикуті до своїх домівок та навіть ліжок і фізично неспроможні інтегруватися у суспільство».

У столиці й обласних центрах ситуація із забезпеченням потреб неповносправних ще більш-менш нормальна, то у невеличких містечках та селах вона жахлива. Неповносправні діти, за словами Тетяни Магери, прикуті до ліжка і єдиним їх розвитком у цих умовах є, в кращому випадку, телевізор. Вони потребують ходунків, інвалідних візків, функціональних ліжок, ціна яких часом сягає десятків тисяч гривень, але держава просто заплющує очі на їхні проблеми, заховавшись за «допомогу» по догляду за дитиною-інвалідом розміром… 11(!) грн./міс. Хіба може про такі дороговартісні речі мріяти інвалід, якщо в наших реаліях навіть оформити інвалідність – неабияка проблема.

Єдина надія – на благодійників. Одним із таких меценатів є відомий бізнесмен, представник благодійного фонду «Мрії збуваються» Віталій Ломакович. З його допомогою уже не один неповносправний отримав необхідне. «Наш фонд функціонує з середини червня. За цей час ми здійснили 17 поїздок у різні куточки області, вручили неповносправним інвалідні візки, функціональні ліжка з електроприводом… Сяючі очі людей, яким нам вдалося допомогти, я не забуду ніколи. Сьогодні презентуємо благодійний проект «Допомогти ближньому», який розрахований на п’ять років. За цей час ми плануємо забезпечити найнеобхіднішим усіх неповносправних та людей з особливими потребами Тернопілля. Уже проведено моніторинг ситуації в населених пунктах задля визначення кількості потребуючих, відтак згідно з графіками поставок добротне медичне обладнання французького виробництва вже отримали у шістнадцяти містах і селах області та у трьох районних лікарнях. Ми також плануємо забезпечити всім необхідним сільські фельдшерсько-акушерські пункти», – додав активіст «УДАРу» Віталій Ломакович.

Прес-служба ТОО ПП «УДАР».

9 comments

 1. Степан м. Збараж

  Ярошко референт О Муца керує штабом у збаражі

 2. Степан м. Збараж

  Дякую, що забрали штаб В.Кличка разом з Ярошком подалі від людських очей.Постійні пянки там надоїли усім.Нехай В.Ярошо,керівник вашого штабу, п. Ломакович, поверне посвідчення секретаря -референта О.Муца, а тоді керує.Як людина , що “продала” Луценка, слизалася з регіонами , служила їм і від них балотувалася на останніх виборах стала керівником штабу Кличка і розводить в штабі пянки. В осередкові Збаражчини маса спортсменів , відомих людей, жодного з котрих до роботи не залучають, затеолега при Ярошкові, котрий відбув покарання за те, що душу погубив і сьогодні тримає все під контролем.

 3. член партії В.Кличка "Удар". Збараж

  п.Ломакович! Схаменіться :не позорте Кличка Ярошком. “Продасть “він вас
  як і продав Майдан, “Пору”, Луценка , своїх односельчан, “дружину і дітей”.
  Навіть Муц “вигнав” такого референта , а ви підібрали і на сором збаражанам прилаштували його до партії справжньої людини..

 4. збаражанин

  Спасибі п.Ломакевич за допомогу людям. Підберіть у штаб людей не таких як Ярошко, котрий кілька років як появився у політиці а уже побував і в порі, і в самообороні Луценка, потім ще в одній партії, потім з регіонами йшов на вибори, накінкець в Ударі. Навіщо Вам люди з таким авторитетом.

 5. В Дужий

  В.Ломакович – ви не збираєтесь реагувати на звернення громадян . можливо не випадково Ярошко перейшов до вас від О.Муца.

 6. В.Дикий

  Арештований голова кременецької РДА п.І.Михальчук за підозру у корупції.
  У коментарях до статті “Комуно-комсомольська бригада знищує еліту Терно-
  пільщини”говориться. що підставив останнього В.Ярошко-сьогоднішній ваш голова штабу у Збаражі.Вам треба керівника, щоби і вас довів до
  “корупції”?.

 7. чоткий

  Ви лохи розберіться у своїх твердженнях,тому що спочатку пишите що Ярошко ставленик Муца,а потім- що він підставив Михальчука (племінник Муца).Де логіка? Ярошко привів “Пору” до успіху в районі,і те саме зробить з “Ударом”. А ви анонімні криси беріть підручник Політологія,і перед тим як писати хуйню вивчіть теорію і ті процеси які відбуваються в політиці держави.
  І взагалі анонімне обливання лайном людини характеризує вас,як останніх падлюк,які очкують висловлювати свою позицію в голос. Ідіть лісом дебіли.

  1. П. Дужий

   Логіка в тому, що Ярошко “сексот”- і цим все сказано.

  2. П. Дужий

   Ярошко “просрав” вибори з порою, бо на хвилі привів у раду кілька депутатів. ,
   котрі нічого путнього не зробили, бо навіть не знали і не хотіли, і не вміли щось робити. А більшого прогульщика як Ярошко в раді не було.

Напишіть відгук