Віталій Ломакович: «Благодійний проект із забезпечення неповносправних розрахований на п’ять років»

Поділитися

Умови життя неповносправних та людей з особливими потребами як гостра соціальна проблема української реальності – такою була тема прес-конференції, що відбулася 16 липня у Тернопільському прес-клубі. Участь у заході взяли також головна медична сестра Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна Магера, директор Тернопільського обласного відділення Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталій Семенюк та представник Тернопільського обласного благодійного фонду «Мрії збуваються» Віталій Ломакович.

Віталій Семенюк зазначив, що «часто буваючи за кордоном, а потім повертаючись в Україну, спіймав себе на думці, що у нас, складається враження, немає інвалідів, адже їх дуже рідко побачиш на вулицях. Та насправді це далеко не так: просто наші інваліди часто прикуті до своїх домівок та навіть ліжок і фізично неспроможні інтегруватися у суспільство».

У столиці й обласних центрах ситуація із забезпеченням потреб неповносправних ще більш-менш нормальна, то у невеличких містечках та селах вона жахлива. Неповносправні діти, за словами Тетяни Магери, прикуті до ліжка і єдиним їх розвитком у цих умовах є, в кращому випадку, телевізор. Вони потребують ходунків, інвалідних візків, функціональних ліжок, ціна яких часом сягає десятків тисяч гривень, але держава просто заплющує очі на їхні проблеми, заховавшись за «допомогу» по догляду за дитиною-інвалідом розміром… 11(!) грн./міс. Хіба може про такі дороговартісні речі мріяти інвалід, якщо в наших реаліях навіть оформити інвалідність – неабияка проблема.

Єдина надія – на благодійників. Одним із таких меценатів є відомий бізнесмен, представник благодійного фонду «Мрії збуваються» Віталій Ломакович. З його допомогою уже не один неповносправний отримав необхідне. «Наш фонд функціонує з середини червня. За цей час ми здійснили 17 поїздок у різні куточки області, вручили неповносправним інвалідні візки, функціональні ліжка з електроприводом… Сяючі очі людей, яким нам вдалося допомогти, я не забуду ніколи. Сьогодні презентуємо благодійний проект «Допомогти ближньому», який розрахований на п’ять років. За цей час ми плануємо забезпечити найнеобхіднішим усіх неповносправних та людей з особливими потребами Тернопілля. Уже проведено моніторинг ситуації в населених пунктах задля визначення кількості потребуючих, відтак згідно з графіками поставок добротне медичне обладнання французького виробництва вже отримали у шістнадцяти містах і селах області та у трьох районних лікарнях. Ми також плануємо забезпечити всім необхідним сільські фельдшерсько-акушерські пункти», – додав активіст «УДАРу» Віталій Ломакович.

Прес-служба ТОО ПП «УДАР».

Як боролися з українською мовою останні 100 років

«Тернопіль Мото Фест»