111

Експерти не помилилися, прогнозуючи цікаві перипетії у 164 виборчому окрузі. Підставою для цього вважали зовні несподівану інвестиційну та гуманітарну активність у Кременецькому, Шумському, Збаразькому, Лановецькому, Підволочиському районах київського банкіра Володимира Клименка. Про свою зацікавленість балотуватися тут він тривалий час не говорив, хоч обізнані і досвідчені голови здогадувалися, до чого йде. Знали вони, хто вважає цей округ “своїм”.
Так воно і сталося: Клименко зареєстрований одним із 20 кандидатів. Його вважають найреальнішим переможцем із чотирьох найамбітніших претендентів. Усіх інших зараховують до підставних фігур. Щоправда, і серед них можливе все — час покаже.
Наразі серйозні події ще не відбуваються: команди розгортають штаби, вишколюють новобранців, вивчають слабкості в позиціях і оснащенні суперників. Їх лідери час від часу одягають вишиванки, вітаючи громадян міст і сіл з урочистостями й обіцяючи бути “всім для всіх”. Публіка тим часом п’є пиво і думає про своє.
У цьому затишші найнеспокійніший поки що 164 округ. Джерелом неспокою є діяльність того ж Клименка. Він продовжує реалізовувати і нарощувати свої справи: здійснює соціальні і культурні програми, опікується місцевими святинями, активізувався і як інвестор. Кажуть, що ремонт доріг, житлових будинків, заміна вікон у школах не обходиться без його сприяння. Людям справді приїлися не підтверджувані справами слова, тому симпатії багатьох схиляють в його бік. Усе частіше в розмовах можна почути: “Клименку — вірю!”. У кожного свої аргументи.
На його користь працюють приємна зовнішність, шляхетні манери, економне і точне слово. Міг би бути дещо розкутішим і частіше виходити за межі канону поведінки банкіра. Це повинні підказати фахівці, які працюють над його іміджем.
На зустріч із ним охоче ідуть журналісти, письменники, артисти, ініціатори різноманітних проектів, бо в нього є зв’язки, інформація, досвід успішних справ. Є і найдефіцитніше та найголовніше тепер — гроші.
Стверджують, що Клименко всерйоз узявся за роботу штабів і реалізацію активних медіапрограм. До роботи залучив фахівців, які елегантно вигравали не одні виборчі змагання. Є інформація, що влада, хоч і не підтримує його, заважати не буде також. А це для таких ситуацій багато значить.
Спостереження за його поведінкою живлять здогади, що Клименко стартує з позиції лідера і так хоче дійти до фінішу. З такими ресурсами, як у нього, це — далеко не фантазія. Мабуть, тому і не вступає в боротьбу зі своїми конкурентами. Жодного недружелюбного слова на їх адреси від Клименка ніхто не чув. Що насправді думає про деяких із них, здогадатися можна. Для цього достатньо публічної інформації.
В інформаційному полі останнім часом заявив про себе ще один кандидат Василь Фіялка, який настирливо позиціонує себе як автор спрямованої проти Клименка брутальної листівки. Фундаментальні етичні порушення в ній кидаються у вічі відразу. Схоже, вона дає підстави для зацікавлення правоохоронних органів і ЦВК. Але то — їх робота.
Для нас важливо, що у деяких пов’язаних із виборами публікаціях Фіялки пов’язують з іншим кандидатом і наразі ще народним депутатом. Обличчя цього обранця тривалий час нависало над дорогами Тернопільщини з обіцянкою землякам “відпрацювати за довіру”. Хтось, мабуть, підказав йому, що чемні люди на п’ятому році депутатства не обіцяють працювати, а звітують про зроблене і просять пробачення за те, що зроблено не було. Для цього, правда, потрібно вміти вибачатися.
Листівку від Фіялки аналітики розцінюють як провокацію, своєрідний виклик Клименка на кориду. Але “бій биків” — не його стихія. Він як досвідчений чоловік знає, що прямолінійні, симетричні реакції не завжди переможні. Є інформація, що реакція все-таки може бути, але добре підготовленою, несподіваною і спрямованою у найнезахищеніші зони. Те що Клименко ні з ким публічно не обговорює цю ситуацію, тільки підтверджує здогад. Адже банкір довго фальшивомонетників не терпітиме. Легко здогадатися, що удар у відповідь буде спрямований, як кажуть артилеристи, із “закритої” позиції.
Навіть якщо у Фіялка виникнуть якісь технічні неурядиці, особливо він не постраждає. Адже в його становищі думати про перемогу на виборах, м’яко кажучи, наївно. А за примітивну і провальну інформаційну інтервенцію справжня відповідальність — не його. Бо не він її задумав і виконував.
Ця листівка підказує, що у конкурентів Клименка недалекоглядні технологи і слабкі медійні команди. І цим він повинен скористатися. У краї, де більшість населення самоконтрольоване сільською мораллю і ходить до церкви не тому, що модно, а тому, що вірить, такі прийоми працюють на користь тих, проти кого вони спрямовані, і шкодять тим, хто їх задумав. Очевидно, депутату, який облюбував собі місце над дорогою, і тепер звідти закликає “берегти батьківську хату”, второпати це важко. Тому він постраждає від появи листівки найбільше. Для цього потрібно, щоб штаби і медіаресурси Клименка аргументовано проінформували і переконали виборця, чий це “винахід”. До речі, батько цього “винахідника” перегнув би його через коліно, щоб не ганьбив рід на все село.
І останнє. Виборча кампанія ще не втратила шансів втриматися в межах коректної боротьби ідей, програм, проектів, справ і особистісних чеснот кандидатів. Значною мірою тепер це залежатиме від В. Клименка: відреагує він на провокацію чи ні? А якщо відреагує — то як?
Відповідей на ці питання дочекаємось. Буде цікаво, було б ще і мудро.

Гнат Спритний,
аналітик

17 comments

 1. володимир

  Клименко вже замовк про обіцяні збаразьким дітям крісла. Ото і вся
  псевдоблагодійна діяльність.

 2. сидор

  називає нас бидлом той клименко, і по бидляцьке нас купує. Поставив качелі які на другий день погнулися!!!

 3. дуду

  Замовна стаття. Видно звідки ростуть вуха у Гната Спритного (відповідає й

 4. дуду

  Замовна стаття. Видно звідки ростуть вуха у т.зв. Гната Спритного. А Клименко ? Звичайний януковець, який хоче купити наших людей за безцінь. Усе ж, воля не продається.

 5. Іван

  Вельми шановні Дуду і Сидоре не вам говорити про замовні статті-в зеркало

  подивіться і побачите муцових прихлібал. Обливати брудом для людей з вашою моралю звично(ніякі гойдалки ніде не ломались),а ось щось зробити конкретно -зась!

  І взагалі хвалить лякати людей маячнею типу “вас купують”.сьогодні вже не сховатись за регіонівс ким списком(хоча як Муц не просився,а й туди вже не взяли).Купуйте квитки за кордін,а то в листопаді почнеться!

 6. Павло

  Не знаю, замовна стаття чи ні і не знаю, хто такий той Клименко. Але від імені теребовлян раджу вам обирати кого захочете крім того Муца. Воно-худоба в себе вдома ніц зробити не може, то шо воно вам зробить. А під час другого голосування за мову – він вже показав чого вартий (він проголосував ЗА)! Голосуйте за кого хочете, але женіть того Муца в шию. Якшо він нас – теребовлянських підприємців пресував, то шо він з вами зробить?

 7. Свояк

  Володимире(Напованець) ти вже дістав тими стільцями .Як би менше носив з станції юних техніків додому та мав би не такий чорний рот то моме люди тобі й дали щось,а так із за тебе діти страждають. Але в листопаді буде там новий керівник і будуть стіл ці і до стільців.

  1. П. Напованець

   Не суди всіх по собі – навіть підписати боїшся бидло.

 8. Ігор

  Кажете стаття заказуха-так там описано реальний стан справ.А от ваші коментарі то чиста муцівська заказа.Заерзалі,за свої дії прийде бся відповідати.Правильно пишуть-збирайте валізи(і “голубоі” фіялки це теж стосується).

 9. сонька

  я до того теребовлянця, перше ніж говорити що Муц зробив у себе в дома, то ви хоч зайдіть і запитайте, а зробив він там і для церкви і для села. І перестаньте лякати всіх хто проти клименка валізами і квитками, краще самі збирайтесь на луганськ!

  1. Павло

   То, шо Орко побудував капличку в кровінці – правда, і я того не заперечую. Але тепер хай скаже за чиї гроші він то робив. Підприємці аж пищали як взнавали, шо він їде. Він тим своїм мандатом вже всіх залякав…. А потім будував каплички, за ті гроші, шо з нас позбивав…. Тому не треба мені розказувати, шо він зробив доброго для свого села… Розкажіть краще як він то робив!!!!!!!

 10. землячка

  Сонько тебе і лякати не треба-ситуація в окрузі і ваші відгуки – ти і муцівська шайка і так перелякані.Знаєте що вам всім амба,але гонорово ще пнетесь.
  А на рахунок того що орко комусь допоміг на теребовлянщині-ха-ха-не смішіть.Він навіть с рідне село не появляється-заплюють!

 11. Валерій

  Що Фіалка з Муцом , що Клименко – напарюють людям по повній. Зараз роблять усе для того, щоб проголосували, а за ті дороги ,ще наші майбутні покоління розплачуватись будуть. Муц- це взагалі не обговорюється ,як уже писали просто ХУДОБА. Клименко має гроші, свої не тратить, а підписується під програми держави, прийде до влади ,то швиденько їх верне обдерши бідний народ, нехай валить додому в Луганськ.

 12. Михайло

  23 серпня відзначався Європейський день пам’яті жертв нацизму і сталінізму. Нинішній кримінально-олігархічним режим генетично пов’язаний з комуністичним окупаційним режимом: саме колишні комсомольські функціонери незаконно привласнили собі фабрики і заводи на початку 1990-х років, ставши олігархами. Фіялка-це добре усвідомлює і продовжує боротьбу проти клименків і йому подібним. Підтримуйте і ставайте в ряди борців проти українофобів!

 13. сонька

  ага підприємці аж пищали, не тоді, коли муц капличку в кровінці будував, а тоді коли хоптян телевізори купував. І пищать зараз, коли клименко скуповує заводи на кременечині і лякає що купить їх за три копійки. І не треба мене лякати, ви б за себе переживали.

 14. сидор

  просто гидко читати ці коментарі, я навіть собі ніколи не міг уявити, що луганський барига може так тупо скупути наших підлиз, щоб вони його всюди вилизували. Гавкайте, гавкайте, і подумайте землячко як ви завтра своїм землякам будете в очі дивитися.

 15. читач

  цікаво, а от правдива комуністична партія зареєструвалася на виборах і кандидата свого в окрузі має… чого ж тоді Фіялки і Муци не йдуть з ними боротися, а вчепилися в Клименка?… ага! бо почули конкурента!… не задержаву бояться а за втрату папірчика, що дозволяє ніц не робити і бздіти в дві дірки… і добре Орко то розуміє!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.